گلستان

پنجشنبه 09 بهمن 1399

اطلاع رسانی حرفه ای مهمترین نکته مورد توجه مدیران باشد

مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی طی بازدید از عملکرد و فعالیتهای جمعیت هلال احمر گلستان با معاون سیاسی امنیتی اجتماعی و مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری گلستان دیدار و گفتگو کرد.

 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان در دیدار با دکتر استاک گفت: بعید است که هیچ اهل سیاست، فرهنگ و اجتماعی به تاثیر کار رسانه در موضوعات مختلف واقف نباشد؛ بازنمایی رفتار یک نهاد در ذهن شهروندان معلول عملکرد رسانه‌های اجتماعی است، بنابراین اهمیت رسانه‌ها کمتر از نهادهای اصلی نیست مخصوصا در این دنیای مدرن که یک عکس یا یک جمله و شعار می‌تواند نگرش ها را تغییر دهد.
احسان مکتبی در ادامه افزود: اطلاع‌رسانی حرفه‌ای الان مهم‌ترین نکته است که اگر مدیری به آن توجه نکند از همه امورات عقب می‌ماند. تعریف عملکرد یک نهاد در ذهن مخاطب بسیار مهم است؛ بنابراین باید رساندن اطلاعات دقیق و درست در ذهن مخاطب ایجاد آرامش کند. 
رئیس شورای اطلاع رسانی استان گلستان خاطر نشان کرد: دامنه کار افرادی که در حوزه اطلاع‌رسانی فعالیت می‌کنند پس از مدرن شدن دنیا و اینکه هر شخص خودش می‌تواند یک رسانه باشد، بسیار گسترده و سخت شده است. هم افزایی رسانه ها، برگزاری مانور مشترک و خانه‌های هلال موضوعاتی هستند که ما هم برای تحقق آنها در جمعیت هلال‌احمر تلاش خواهیم کرد.
نقش آموزش رسانه ها در پوشش بحران
مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال‌احمر در استانداری گلستان گفت: چندی پیش مانور لحظه صفری برگزار کردیم که صرفا هلال احمر درگیر بود با وجودی که در بحران‌ها همه نهادهای امدادی حضور دارند.
دکتر روح اله استاک افزود: ما از رئیس جمهور درخواست داریم تا بشود یک مانور مشترک با سایر دستگاه‌های امدادی برگزار کنیم که البته حضور پر رنگ رسانه ها هم نیاز است. از سویی هم آموزش رسانه‌ها برای پوشش بحران‌ها بسیار مهم است که بتوانند به بهترین شکل اخبار بحران ها را انعکاس دهند.
تعامل روابط عمومی هلال احمر گلستان با رسانه ها مطلوب است
در این نشست صمیمی علی یازرلو مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری گلستان گفت: از آنجایی که استان گلستان همواره با حوادث مختلف روبه رو است، و جمعیت هلال احمر گلستان در برخورد با تمامی حوادث و سوانح جزء اولین ها در صحنه حضور یافته است؛  این حضور و ارائه خدمات در راستای تاب آوری جامعه در اولین ساعات وقوع حادثه از مزیت های فعالیت رسانه ای و پوشش نقش آفرینی جمعیت هلال احمر استان در برخورد با حوادث و بحران در استان است. که نشان دهنده تمرکز کاری روابط عمومی هلال احمر استان است. تعامل سازنده و مؤثر روابط عمومی هلال احمرگلستان با رسانه های جمعی و اصحاب رسانه مطلوب و ارزنده ارزیابی می شود.
کلمات کلیدی
هلال احمر استان گلستان
تهیه کننده:

هلال احمر استان گلستان

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *