گلستان

پنجشنبه 09 بهمن 1399
مدیرکل صدا و سیما مرکز گلستان:

صدا و سیما برای پوشش برنامه های خانه های هلال و امور خیرین آماده است

مدیرکل روابط عمومی و ارتباط مردمی جمعیت هلال احمر با مدیرکل صدا و سیما مرکز گلستان دیدار کرد.

 
مدیرکل صدا وسیما مرکز گلستان در دیدار با دکتر استاک گفت: ما هلال احمر را از خودمان می‌دانیم و همواره برای انجام هر کمکی به این نهاد آماده هستیم. در راستای معرفی خانه های هلال، فرهنگ سازی، معرفی خیرین و سایر موضوعات مربوط به هلال‌احمر همراه جمعیت هلال‌احمر هستیم و برای پوشش خبری این موضوعات کمک خواهیم کرد.
محمد منتظر حجت اذعان داشت: من شخصا جوانان هلال احمر را در زلزله بم به چشم دیدم که در صحنه های وحشتناک این زلزله کمک می‌کردند؛ حضور هلال احمر و نیروهای امدادی در زلزله‌ی بم بی‌نظیر بود، امدادگران جان خود را کف دست گذاشتند و خانه به خانه در حال جست‌وجو بودند که همه‌ی این زحمات شایسته تقدیر هستند. همانطور که می‌دانیم ضریب نفوذ شبکه های استانی از شبکه های سراسری بیشتر است بنابراین تمرکز بر رسانه های محلی بسیار تاثیر گذار خواهد بود. برای ما فرقی ندارد چند روز از دولت باقیمانده، ما تا آخرین لحظه در خدمتگزاری به مردم کم نخواهیم گذاشت.
شبکه های استانی سیما از استقبال مردمی برخوردارند
مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر در دیدار با محمد منتظر حجت گفت: قانون سازمان مدیریت بحران و صراحتا ماده ۱۴ مدیریت بحران تکالیف وسیعی برای جمعیت هلال‌احمر دیده شده است. از جمله موضوعات مربوط به آموزش همگانی و امدادونجات، نیاز جمعیت هلال‌احمر را به سازمان صداوسیما و همچنین رسانه‌های محلی بیش از پیش نشان می‌دهد. به تازگی هم پیش‌نویس ستاد مدیریت رسانه‌ بحران نوشته شده که محوریت آن صداوسیما است. بنابراین باید در مرحله پیش از بحران بتوانیم فرهنگ سازی اولیه را با کمک صداوسیما انجام دهیم.
دکتر روح اله استاک بیان کرد: در سیماهای محلی که از جمله رسانه‌های مهم و تاثیر گذار هستند  با استقبال خوب مردم هم روبه‌رو شدند. باید تلاش کنیم بحث آموزش همگانی را پیش ببریم که یکی از محورهای اصلی راه اندازی خانه‌های هلال همان هلال‌احمرهای کوچک هستند که تا الان ۴ هزار خانه راه‌اندازی شده و چشم‌انداز آن ۳۷ هزار خانه هلال است، این خانه‌ها به تاب آور شدن مردم در حوادث کمک زیادی خواهد کرد که باز هم نیازمند کمک صداوسیما هستیم. با توجه به اینکه یکی از اهداف جمعیت هلال‌احمر آموزش همگانی است بیشتر از پیش نیازمند همکاری با صداوسیما هستیم؛ همچنین شبکه های استانی به جهت استقبال خوب مردم از آنها و تاثیرگذاری خوبی که دارند در اولویت جمعیت هلال احمر برای همکاری قرار دارند.
کمک رسانه ملی خواست هلال احمر است
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان در این نشست صمیمی گفت: ارتباط جمعیت هلال‌احمر گلستان و صداوسیما همواره ارتباط موثر و خوبی بوده است، معرفی خیرین در پخش زنده، تهیه گزارش از فعالیت خیرین و پخش گزارش‌ها از صداوسیما کار خوبی خواهد بود.
فرهاد میقانی تصریح کرد: خانه هلال بحث بسیار مهمی است که نیازمند کمک رسانه ملی برای معرفی بیشتر و بهتر آن هستیم، شارژ انبارهای امدادی با وجود ظرفیت خیرین و داوطلبان باز هم نیاز به کمک دارد. معرفی خیرین در برنامه های زنده و شرح فعالیت هایشان می‌تواند به نوعی مشوق سایر خیرین برای همکاری بیشتر با هلال احمر بشود.
 
کلمات کلیدی
هلال احمر استان گلستان
تهیه کننده:

هلال احمر استان گلستان

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *