گلستان

سه شنبه 19 اسفند 1399

طوفان و برف و کولاک در گلستان/ امدادرسانی هلال احمر به بیش از ۷۰۰ نفر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از امدادرسانی به ۷۹۰ نفر در طوفان و برف و کولاک اخیر خبر داد و گفت: در این مدت ۱۱۱ نیروی عملیاتی در قالب ۳۰ تیم به متأثرین از حوادث خدمت رسانی کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان، فرهاد میقانی گفت: در پی باران و باد و طوفان صبح پنجشنبه در مناطق شهری و روستایی نیروهای عملیاتی هلال احمر استان در ۸ شهر استان شامل بندرگز، گرگان، کردکوی، آق قلا، آزادشهر، بندرترکمن و علی آباد کتول و پس از آن وقوع برف و کولاک در ۷ محور کوهستانی شامل توسکستان به شاهرود، چناران و اوچران در مراوه تپه، درازنو به جهان نما، محور گالیکش به جنگل گلستان، رامیان به شاهرود، محور دوزین به مینودشت و روستای الستان در دهنه محمد آباد کتول به متأثرین امدادرسانی کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان افزود: از ۲ تا ۳ بهمن ۱۱۱ نیروی عملیانی در قالب ۳۰ تیم با بکارگیری ۳۰ دستگاه خودروی امدادی و عملیاتی به ۷۹۰ نفر متأثر از بارش باران و طوفان و برف شامل ۲۰۴ خانوار خدمات امدادی ارائه دادند.
وی خاطر نشان کرد: در این بازه زمانی برای سقف خانه های آسییب دیده از باد و طوفان هزار و ۵۰۵ کیلو استفاده شد و ۱۶ بسته غذایی ۲۴ ساعته میان متأثرین از برف و کولاک توزیع شد.
در حوادث جوی ۲ روز گذشته ۱۶ پایگاه ثابت امداد و نجات جاده‌ای و کوهستان، ۲ پایگاه موقت، تیم واکنش سریع استان و ۱۳ مرکز پاسخگویی کنترل حوادث با مشارکت امدادگران خدمت رسانی به مردم را بر عهده داشتند.
هلال احمر استان گلستان
تهیه کننده:

هلال احمر استان گلستان

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *