گلستان

دوشنبه 30 فروردین 1400
میقانی:

نقش جوانان در عملیاتی کردن برنامه های هلال احمر تأثیر گذار است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان در پیامی سالروز تأسیس سازمان جوانان را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان، فرهاد میقانی در پیام تبریک خود آورده است:
سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به عنوان درگاه ورودی جمعیت هلال احمر همواره مورد توجه ویژه تمامی مدیران ارشد جمعیت بوده است. چرا که تربیت نیروی جوان و آماده برای روزهای حساس و نقش آفرینی خاص و بجا در تمامی حوزه های فعالیتی جمعیت هلال احمر با اهمیت بخشی به مجموعه فعالیت ها و مأموریت های سازمان جوانان میسر خواهد شد.
امروز شاهد هستیم که کانون های دانش آموزی هلال احمر به عنوان یکی از چهار تشکل هویت دار در مدارس با اجرای فعالیت های بشردوستانه و فرهنگی متعدد در طول سال تحصیلی و طرحی جامع و کامل با عنوان طرح ملی دادرس (دانش آموز آماده در روزهای سخت) که طی این 8 سال به پویایی و بالندگی رسیده است در بیش از 8 هزار مدرسه در سراسر کشور و همه ساله در حدود 300 دبیرستان دوره اول عمومی پایه هشتم در گلستان، توانسته در تربیت نیروی نوجوان بر محور مأموریت های ذاتی، قدم های شایانی بردارد.
کانون های چهارگانه دانشجویی، جوانان، طلاب و روستایی نیز بر محور نقش آفرینی جوانان داوطلب در حوزه های مختلف و فراهم نمودن بستر معرفی و شناخت هرچه بهتر جامعه هدف های گوناگون با فعالیت های عام المنفعه و بشردوستانه؛ مسیر تعالی را برای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر هموار سازد.
امروز باید به این توجه کنیم که جوانان به عنوان بازوان فکری و اجرایی همواره در تمامی صحنه ها می توانند نقش آفرینی بسزایی در عملیاتی کردن طرح ها و برنامه های متعدد در جمعیت هلال احمر داشته باشند. این نقش آفرینی ها و حضور دائم و تأثیرگذار جوانان فعال، پویا و نوع دوست گلستانی را در بخش های مختلف حتی در سوانح و حوادث با ارائه خدمات داوطلبانه و عام المنفعه با محوریت تسکین آلام بشری، به عینه شاهد هستیم.
نقطه عطف حضور جوانان در حوادث و اجرای فعالیت های مرتبط در حوزه مداخلات اجتماعی، روحی و روانی پس از بلایا و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی ویژه کودکان و نوجوانان در قالب تیم های سحر بوده است که به واقع، خطرپذیرترین قشر در حوادث به شمار می آیند و باید در این حوزه برنامه ریزی های مدون در حوزه آموزش اعضای جوان و داوطلب تیم های سحر در دستور کار قرار گیرد.
در جبهه مقابله با کووید 19 اعضا فعال و پویا سازمان جوانان بر محور تأمین سلامت انسان ها و با طرح های ابتکاری و خلاقانه همواره از اولین روزهای شیوع ویروس در کشور در صحنه حاضر بوده اند و خدمات داوطلبانه شایانی را ارائه کردند.
امروز هم با فرمان مقام معظم رهبری در خصوص ورود داوطلبان به صحنه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، جوانان تلاشگر در کنار سایر اعضا جمعیت هلال احمر در قالب طرح ملی آمران سلامت؛ با حضور در میادین عمومی با تقویت آگاهی ها و ایجاد حساسیت در اقشار مختلف مردم؛ سعی می کنند در این برهه خاص زمانی همچون همیشه با لباس پر افتخار هلال احمر؛ در جهت سلامت عمومی گام های مؤثری بردارند.
توجه به این بخش و سرمایه گذاری های مادی معنوی و نرم افزاری در این حوزه را با بهره گیری از تمامی ظرفیت ها باید مورد توجه قرار دهیم.
در این فرصت مغتنم وظیفه می دانم همزمان با فرا رسیدن هفتاد و سومین سالگرد تأسیس سازمان جوانان و 14 آبان سالروز تشکیل سازمان جوانان با شعار زیبای «73 سال قدمت ، 73 سال خدمت جوانانه ، تاهمیشه در کنار مردم» ضمن تبریک و شاد باش فراوان این ایام و تقارن بسیار مبارک با میلاد باسعادت پیامبر صلح و مهربانی و دوستی حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع)  به خانواده فهیم ، پویا و با نشاط سازمان جوانان در جمعیت هلال احمر گلستان، برای یکایک عزیزان و اعضای جوان که در جهت رشد و بالندگی جمعیت هلال احمر بر محور اصول هفتگانه و مأموریت های ذاتی و بنیادین سازمان جوانان همواره نقش آفرین هستند؛ بهترین ها را از درگاه یکتا بی همتا مسئلت نمایم.
همواره در اشاره فرهنگ ناب بشردوستی ، ثابت قدم و استوار باشید.
فرهاد میقانی
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان
 

 

هلال احمر استان گلستان
تهیه کننده:

هلال احمر استان گلستان

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *