گلستان

دوشنبه 30 فروردین 1400

آغاز به کار اولین مدرسه تابستانی مجازی هلال‌احمر از ابتدای مردادماه/ ارائه آموزش‌های همگانی امدادی از طریق شبکه‌های اجتماعی این جمعیت

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر از آغاز به کار اولین مدرسه تابستانی هلال احمر خبر داد و گفت: از ابتدای مردادماه، فیلم‌های آموزشی مخاطرات و کمک‌های اولیه در صفحات شبکه‌های اجتماعی رسمی هلال احمر ارائه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر خسرو رحمانی با تاکید بر لزوم آشنایی مردم با آموزش همگانی مخاطرات و کمک‌های اولیه به صورت حضوری، نیمه حضوری و... گفت: شرط رفتار صحیح و یادگیری آموزش‌ها هنگام بروز حوادث، تکرار و تمرین است.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال ‌احمر با اشاره به وظیفه جمعیت در موضوع آموزش همگانی در سوانح و حوادث و بلایا تاکید کرد: اولین مدرسه تابستانی هلال احمر با هدف کاهش آسیب به مردم و با شعار "خانواده آماده در مخاطرات" از ابتدای مردادماه آغاز به کار می کند و فیلم‌های آموزشی مخاطرات و کمک‌های اولیه در 44 سرفصل آموزشی از جمله ارزیابی بیمار، تنفس مصنوعی، خفگی، علائم حیاتی، خونریزی‌ها، شکستگی‌ها، قطع اندام، آتل بندی، غش، صرع، مسمومیت‌ها، زخم‌ها، سکته قلبی، سوختگی‌ها، وظایف پیش از زلزله، وظایف در حین زلزله و ...  هر روز ساعت 19 در شبکه های اجتماعی اینستاگرام به آدرس Iranian_Rcs و شبکه آپارات نیز به آدرس Iranian_rcs ارائه خواهد شد.
به گفته معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال ‌احمر در پایان آموزش‌ها با برگزاری امتحان مجازی، به شرکت کنندگان گواهی حضور در دوره اعطا خواهد شد و تمامی افراد بالای 12 سال می توانند در این دوره شرکت کنند. 
هلال احمر استان گلستان
تهیه کننده:

هلال احمر استان گلستان

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *