جمعیت هلال احمر استان گلستان

جمعه 28 مرداد 1401

تمهیدات هلال احمر گلستان در پی هشدارهای هواشناسی/ تمام نیروها و امکانات در آماده باش کامل هستند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از آماده باش کامل نیروهای عملیاتی و تجهیزات امدادی در پی هشدارهای هواشناسی مبنی بر تغییرات جوی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان، قاسم غریب آبادی گفت: در پی اعلام هشدار سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر نفوذ سامانه پرفشار و بارشی به استان و پیش بینی بارندگی، وزش باد نسبتا شدید و احتمال وقوع سیلاب در سطح استان، نیروهای عملیاتی و امکانات امدادی هلال احمر گلستان در آماده باش کامل شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان افزود: از امروز پنجشنبه تا پایان مساعد شدن وضعیت جوی، ۱۰۷ امدادگر و نجاتگر استان در ۱۶ پایگاه امدادونجات، ۱۲ مرکز پاسخگویی اضطراری شعب، یک مرکز کنترل و هماهنگی عملیات مرکز استان(EOC)، یک مرکز امداد هوایی، یک پایگاه تیم های واکنش سریع، یک مرکز آنست(سگ‌های جست‌وجو و نجات)، یک پست موقت بین شهری و ساحلی شهرستان گمیشان با بکارگیری ۱۹ آمبولانس و ۱۱ خودروی نجات برای پوشش حوادث احتمالی در آمادگی کامل قرار دارند.
وی خاطر نشان کرد: طی هفته ی اخیر به منظور حفظ آمادگی نیروها و امکانات توان افزایی نجاتگران و پرسنل هلال احمر استان در شهرستان ها در زمینه امدادرسانی در سیلاب در شهرستان ها برگزار شده و تجهیزات و نیروها از آمادگی لازم برخوردار هستند.
غریب آبادی در پایان اضافه کرد: از مردم تقاضا می شود تا مساعد شدن شرایط آب و هوا از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها اجتناب و حتی الامکان در مسیرهای کوهستانی تردد نکنند. همچنین مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان(EOC) با سامانه‌ تلفنی ۱۱۲ آماده پاسخگویی به تماس های اضطراری هم استانی های عزیز می باشد.
کلمات کلیدی
هلال احمر استان گلستان
تهیه کننده:

هلال احمر استان گلستان

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *