جمعیت هلال احمر استان گلستان

جمعه 28 مرداد 1401

خانه های هلال روستاهای استان گلستان پایلوت طرح بکوجا می شود/ تلاش خانه های هلال برای بهبود کشاورزی

رئیس سازمان ملی و مردمی بکوجا به همراه مشاور رئیس سازمان جوانان هلال احمر کشور پس از نشست صمیمی با مدیرعامل هلال احمر گلستان از روستاها و خانه های هلال پایلوت طرح بکوجا در استان گلستان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گلستان، مشاور رئیس سازمان جوانان و معاون امور جوانان هلال احمر گلستان به همراه رئیس سازمان ملی و مردمی بکوجا از روستای وحدت اسلامی منطقه وشمگیر شهرستان آق قلا بازدید کردند.
 سازمان مردمی بکوجا با هدف معرفی مشاغل مولد و تاثیر گذار در اقتصاد کشور و در چارچوب بیانیه گام دوم انقلاب و سیاست های اقتصاد مقاومتی شکل گرفته است. و از آنجایی که استان گلستان ظرفیت مناسبی برای اجرای طرح های کشاورزی و کاشت پنبه و دانه های روغنی دارد، با استفاده از ظرفیت های موجود و با همکاری هلال احمر چندین روستا در شهرستان ها برای ترویج بهره وری در کشاورزی به صورت پایلوت انتخاب شده است.
دکتر لطفی زاده رئیس سازمان ملی و مردمی بکوجا در این  نشست گفت: امروزه ضرورت و نقش مشارکت مردمی در انجام برنامه‌های مختلف در اکثر کشورهای دنیا شناخته شده است. تجربه نشان داده که بسیاری از مسائل با یاری و مشارکت مردم قابل حل است.
کبری محمدی مشاور رئیس سازمان جوانان هلال احمر نیز هدف از این طرح را افزایش تولید درآمد ملی و کمک به بهبود روش های علمی کشاورزی با کمک نیروی های متخصص و همچنین بهره مندی از ظرفیت مردمی و داوطلبان دانست و گفت از آنجایی که یکی از اهداف هلال احمر تسکین آلام بشری است، هلال احمر با کمک اعضا و داوطلبان به عنوان تسهیلگر در جهت افزایش درآمد و رفاه مردم تلاش می کند تا رنج و آلام مردم کاهش یابد. طرح بکوجا یک طرح اجتماع محور است و از طریق هم افزایی با سایر نهادها و برگزاری کارگاه های آموزشی، با همیاری روستاییان و نیروهای داوطلب بصورت پایلوت انجام و پس از بررسی نتایج آن درسایر روستاها و استانها نیز اجرا خواهد شد.
فاطمه میرزاحسینیان معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر گلستان هم ادامه داد: خانه های هلال در روستاها پایگاه های مناسبی بریا نشست های گروهی مردم و بیان دغدغه ها و ارائه راه حل توسط خود مردم است. در این طرح اعضای جوانان با حضور در کنار مردم و کشاورزان با استفاده از ظرفیت خانه های هلال و مشارکت جوانان و همچنین سازمان جهاد کشاورزی استان در روستا به بهره وری بیشتر زمین های کشاورزی کمک می کنند.
گفتنی است در این نشست کشاورزان و دهیاران روستا از دغدغه های خود و چالش های موجود  گفتند و نقاط قوت و ضعف این طرح مورد بررسی قرار گرفت.
در این بازدید که 2 روز بطول انجامید با مدیران بخشهای مختلف سازمان جهاد کشاورزی در شهرستانهای آق قلا، گنبدکاووس و گرگان جلسات مختلف برگزار و مقرر شد با همکاری سه جانبه این طرح اجرایی شود.

 

کلمات کلیدی
هلال احمر استان گلستان
تهیه کننده:

هلال احمر استان گلستان

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *