جمعیت هلال احمر استان گلستان

چهارشنبه 26 خرداد 1400

دادرس وظیفه آماده‌سازی دانش‌آموزان برای روزهای سخت را برعهده دارد

نشست سرپرست معاونت امور جوانان هلال احمر گلستان با معاون پرورشی فرهنگی و معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان در خصوص فعالیت های کانون های دانش آموزی و طرح ملی دادرس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان؛ مهدی جعفری در این نشست صمیمی گفت: در هنگام وقوع حوادث به خصوص حوادثی که زمان نقش تعیین کننده را دارد انجام اقدامات اولیه صحیح توسط اولین فردی که بر بالین مصدوم حاضر است بیشترین تأثیر را در کاهش آسیب های مصدوم و کمک به بهبودی آن می تواند داشته باشد؛ از سویی دیگر دانش آموزان به عنوان افراد جامعه در بزرگسالی ممکن است با حوادث و سوانحی روبرو می شوند که ضرورت دارد از سنین کم برای رویارویی با آن آماده شوند.
سرپرست معاونت امور جوانان گلستان افزود: با راه اندازی و فعال سازی کانون های دانش آموزی دانش آموزان علاقمند به فعالیت های بشردوستانه به عضویت این کانون در می آیند و در قالب کانون از آموزش های بشردوستانه و امدادی طرح دادرس بهره مند می شوند.
وی خاطر نشان کرد: برای آموزش دانش آموزان طرح ملی دادرس با تأکید بر یادگیری کمکهای اولیه از قبیل پناهگیری و خروج ایمن، کنترل علائم حیاتی، احیای قلبی_ریوی، کنترل خونریزی، پانسمان بانداژ، شکستگی و آتل بندی، حمل مصدوم، اطفا حریق و اسکان اضطراری آموزش در پایه هشتم مدارس درنظرگرفته شده که امسال نهمین دوره آن برگزار می شود.
جعفری ادامه داد: آموزش های دادرس در  4 مرحله درون مدرسه ای، شهرستانی، استانی، کشوری مسابقات برگزار می شود که همه ساله از سازمان جوانان سهمیه استانی جهت کانون های دانش آموزی به استان ها واگذار و با هماهنگی آموزش و پرورش این سهمیه در کل استان تقسیم می شود.
سرپرست معاونت امور جوانان گلستان بیان کرد: امیدواریم امسال هم همچون گذشته با تعامل و همکاری دوسویه هلال احمر و آموزش پرورش در سطح استان بتوانیم در جهت آموزش همگانی به دانش آموزان گام برداریم و به شعار "هر خانواده ایرانی یک امدادگر" جامه عمل بپوشانیم.
گفتنی است تیم دختران دادرس استان گلستان در 2 دوره متوالی در سالهای اخیر حائز کسب رتبه سوم  کشوری شده است.
هلال احمر استان گلستان
تهیه کننده:

هلال احمر استان گلستان

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *