جمعیت هلال احمر استان گلستان

چهارشنبه 10 آذر 1400

دهمین دوره طرح ملی دادرس آغاز شد

دهمین دوره طرح ملی دادرس، با حضور رئیس سازمان جوانان هلال احمر، معاون وزیر آموزش و پرورش و مدیران عامل استان ها، دوم آذر، به صورت ویدئو کنفرانس، افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، در افتتاحیه دهمین دوره طرح دادرس، دکتر محمد گل فشان رئیس سازمان جوانان هلال احمر، گفت: المپیاد آماده با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود تا شور و نشاط به جوانان باز گردد.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه 8 آذر مانور سراسری در مدارس برگزار می شود، افزود:  طرح دادرس باید به صورت عملیاتی در زمینه مقابله با حوادث به یک فرهنگ تبدیل شود و گسترش یابد.
وی با اشاره به اینکه دهمین دوره طرح دادرس به یاد شهید فداکار علی لندی و محمد رضا محمودیان که با اهدای اعضایش جان چندین نفر را نجات داد، نامگذاری شده است. افزود: برای توسعه طرح دادرس باید از زبان هنر استفاده کرد و با تولید و پخش فیلم های آموزشی در رسانه ها و فضای مجازی ازآثار بلایای طبیعی بکاهیم.
گل فشان با اشاره به اینکه امسال دانش آموزان برای حضور در طرح دادرس باید در سامانه ثبت نام کنند، افزود: امیدواریم المپیاد آماده به صورت حضوری برگزار شود.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه آموزش های طرح ملی دادرس، امسال با توجه به اهمیت آموزش های خود امدادی برای دانش آموزان برگزار می شود. افزود:  طرح ملی دادرس گام مهمی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی و غیر اجتماعی و افزایش سلامت اجتماعی و جسمانی نوجوانان آینده ساز کشورمان است.
لازم به ذکر است؛ این طرح ارزشمند با همکاری آموزش و پرورش وارد دهمین سال خود می شود، و در طول سال تحصیلی همراه دانش آموزان است. با اجرای این طرح دانش آموز عضو تیم دادرس یاد می گیرد، زمان حادثه یا اتفاق غیر قابل پیش بینی در مدرسه و در خانه درست رفتار کند.
کلمات کلیدی
هلال احمر استان گلستان
تهیه کننده:

هلال احمر استان گلستان

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *