جمعیت هلال احمر استان گلستان

شنبه 11 تیر 1401
معاون عملیات سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر:

مراکز EOC هلال احمر حساس ترین بخش امدادونجات است/ بیشتر حوادث گلستان تصادفات جاده ای است

معاون عملیات سازمان امدادونجات گفت: مراکز کنترل و هماهنگی عملیات هلا احمر حساس ترین بخش امدادونجات است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان، معاون عملیات سازمان امداد‌ونجات جمعیت هلال احمر در جمع صمیمی اپراتورهای ۱۱۲ کشور در دوره آموزشی و توان افزایی اپراتورهای مراکز کنترل و هماهنگی عملیات در استان گلستان گفت: کار شما به عنوان کاربران ۱۱۲ پراهمیت است و در حساس ترین بخش امدادونجات ایران فعالیت دارید و نقطه عطف کار سازمان امدادونجات هستید.
محمد باقر محمدی افزود: به عنوان اولین افرادی که تلفن ۱۱۲ را پاسخ می دهید، مردم متاثر از حادثه تمام امیدشان به همان تلفن است که امدادگران به کمک آنها بشتابید و اگر در همان لحظات اولیه تیم ها درست هدایت شوند عملیات موفق خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد: حساسیت کار اپراتور ۱۱۲ زمانی مشخص می شود که یک اشتباه کوچک، یک آدرس اشتباه و ارسال اشتباه تیم ها می تواند جان یک انسان به خطر بیاندازد و با هدایت صحیح و به موقع علاوه بر نجات جان آسیب داده، خودتان هم احساس رضایت خاطر خواهید کرد.
محمدی تصریح کرد: گلستان جزو سه استان کشور است که بیشترین حوادث را به ویژه تصادفات جاده ای پوشش می دهد که این موضوع نشان دهنده توانمندی نیروهای عملیاتی این استان است.
معاون عملیات سازمان امدادونجات بیان کرد: نرم افزار عملیات هوشمند در سازمان امداد‌ونجات طراحی شده گلستان با توجه به ویژگی هایی که دارد و انواع حوادث را تجربه می کند جزو استان های اصلی است که برای پایلوت انتخاب شده تا پس از دریافت بازخوردها و نظرات فنی و ارتقا نرم افزار در اختیار همه ی استان ها قرار گیرد، قطعا تسریع عملیات امدادرسانی از نتایج بارز این نرم افزار هوشمند است.
محمدی در پایان ضمن قدردانی از میزبانی بسیار خوب همکاران استان گلستان گفت: حضور زنان امدادگر در حادثه متروپل پررنگ و شبانه روزی و دوشادوش مردان امدادگر بود و من شاهد آن بودم، دقت و تخصص شما در هدایت و کنترل عملیات ها به همان اندازه حائز اهمیت و باارزش است.
کلمات کلیدی
هلال احمر استان گلستان
تهیه کننده:

هلال احمر استان گلستان

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *