جمعیت هلال احمر استان گلستان

شنبه 11 تیر 1401

نجات مصدوم گرفتار در ارتفاعات زیارت گرگان پس از ۲۳ ساعت توسط نجاتگران هلال احمر گلستان/ امکانات هوایی و تجهیزات زمینی برای نجات او به کار گرفته شدند

نجاتگران هلال احمر گلستان یک مصدوم و ۲ همراه او را پس از ۲۳ ساعت عملیات کوهستان از منطقه یکه دار ارتفاعات زیارت گرگان نجات دادند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان، قاسم غریب آبادی گفت: ساعت ۱۵:۴۵ روز شنبه ۱۴ خرداد ماه آسیب دیدگی یک مرد ۶۲ ساله در ارتفاعات جنوبی زیارت گرگان، محدوده بین چمازچال و یکه دار شهرستان گرگان به سامانه تلفنی ۱۱۲ مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان(EOC) اعلام شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان افزود: پس از بررسی و کسب اطلاعات مورد نیاز، با توجه به صعب العبور بودن منطقه، طی هماهنگی به عمل آمده با امداد هوایی اورژانس ۱۱۵، یک تیم ۳ نفره از نیروهای متخصص جست‌وجو و نجات در کوهستان هلال احمر گرگان و واکنش سریع استان برای امداد رسانی به فرد حادثه دیده به همراه بالگرد اورژانس اعزام شدند.
وی تصریح کرد: بالگرد اورژانس به علت نداشتن شرایط فرود، پس از بازگرداندن نجاتگران، تیم ها به صورت پیاده از طریق روستای زیارت عازم شدند.
به گفته ی غریب آبادی امدادگران پس از گذر از مسیرهای سخت و صعب العبور و جنگلی ساعت ۶:۴۲ صبح امروز به مصدوم دسترسی پیدا کردند. افراد گرفتار سه مرد هستند که ۲ نفر از آنها از وضعیت جسمی خوبی برخوردار بود اما مرد ۶۲ ساله از ناحیه پای راست آسیب دیده و ضعف و بی حالی داشت.
مدیرعامل هلال احمر گلستان خاطر نشان کرد: نجاتگران مصدوم را با حمل عصایی به پایین دست و محل امن منتقل کردند. 
غریب آبادی ادامه داد: در این عملیات ۳ تیم شامل ۱۰ نجاتگر با بکارگیری دو دستگاه آمبولانس و خودروی کمکدار مشارکت کردند. عملیات ساعت ۱۴:۲۰ امروز به پایان رسید.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان در پایان از گردشگران خواست با تجهیزات و آگاهی لازم نسبت به مسیرها به مناطق گردشگری و جنگلی سفر کنند.
کلمات کلیدی
هلال احمر استان گلستان
تهیه کننده:

هلال احمر استان گلستان

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *