يکشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٦
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی جان‌باختن جمعی از کارگران زحمتکش در حادثه دلخراش معدن زمستان یورت آزادشهر استان گلستان را تسلیت گفتند. متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم حادثه‌ی دلخراش و مصیبت‌بار معدن در گلستان که به جان‌باختن جمعی از کارگران زحمتکش و رنج‌دیده و گرفتاری جمعی دیگر از آن عزیزان انجامیده است، اینجانب را داغدار و مصیبت‌زده کرد. لازم است همه‌ی اقدامهای ممکن برای نجات گرفتاران انجام گیرد. حادثه بسیار تلخ است و امیدواریم خداوند نظر عنایتی بفرماید. به خانواده‌های همه‌ی آن عزیزان تسلیت میگویم و برای آنان صبر و آرامش و برای گرفتاران فرج الهی را مسألت میکنم. تلاش دستگاههای گوناگون مأجور است،هر چه میتوانند این تلاش را افزایش دهند. سیّدعلی خامنه‌ای ۱۴ اردیبهشت 1396 پیام تسلیت ریاست جمهوری در پی ریزش معدن زمستان یورت آزاد شهر استان گلستان متن پیام بدین شرح می باشد: بسم الله الرحمن الرحیم انالله و اناالیه راجعون در حالیکه تنها یک روز از تکریم ملت ایران از تلاشگران عرصه کار و تولید می‌گذرد؛ حادثه دردناک کشته و مصدوم شدن تعدادی از کارگران زحمتکش معدن آزادشهر در استان گلستان موجب اندوه و عزای همه مردم ایران شد. اینجانب این مصیبت بزرگ را به خانواده‌های مصیبت دیده و عموم هموطنان به‌ویژه مردم شریف استان گلستان تسلیت گفته و شفای عاجل مصدومان حادثه را از خداوند متعال مسألت دارم. معاون اول محترم رئیس جمهور، مأموریت یافته تا تمام اقدامات لازم را برای کاهش آلام خانواده‌های محترم آسیب‌دیده و رسیدگی و جبران ابعاد مختلف خسارات جانی و مادی حادثه به عمل آورد و در اولین گام، هیأتی متشکل از وزرای صنعت، معدن و تجارت و همچنین تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منطقه اعزام شده‌اند. در همین راستا دستورات لازم به وزارت کشور و استانداری گلستان، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سایر دستگاه‌های ذیربط و همچنین هلال احمر داده شده و لازم است همه بخش‌ها و نهادها با هماهنگی از تمامی امکانات در دسترس برای تسریع در امداد رسانی و به‌خصوص نجات محبوسین، بهره‌گیری نمایند. پیام تسلیت رئیس جمعیت هلال احمر ایران در پی ریزش معدن زمستان یورت آزاد شهر استان گلستان. متن پیام تسلیت دکتر سید امیر محسن ضیائی بدین شرح است: «وقوع حادثه تلخ و دردناک انفجار در معدن آزاد شهر استان گلستان و مصدومیت و جان باختن تعدادی از معدن کاران عزیزی که در اعماق زمین به کار پرزحمت و شرافتمندانه مشغول بودند، دل هموطنان و انسان های نوعدوست جهان را به درد آورد و موجب تاسف و تاثر اینجانب گردید. امدادگران این جمعیت بر حسب وظیفه از اولین ساعات وقوع حادثه به یاری مصدومان و حادثه دیدگان شتافتند و مأموریت شان برای نجات محبوسین در معدن تا آخرین لحظات ادامه خواهد یافت. اینجانب ضمن عرض تسلیت به خانواده های داغدیده، رحمت و مغفرت الهی برای جان باختگان، نجات مصدومان و سلامتي عزيزان این حادثه را از خداوند منان مسئلت می نمایم.»
 


  چاپ        ارسال به دوست

در آئین تودیع و معارفه ریاست جمعیت هلال احمر شهرستان علی آبادکتول:

دکتر احمدی: آئین تودیع را نمی‌پسندم و معتقدم یک مدیر پس از پایان دوره مسئولیتی باید بخاطر تلاش‌هایش تکریم شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گلستان،‍
دکتر حسین احمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان امروز در آئین تودیع و معارفه رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان علی‌آبادکتول اظهار کرد: حفظ شان و جایگاه کارکنان حفظ شان و جایگاه یک سازمان است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه سرعت عمل در حوادث برای ما بسیار مهم است سعی می‌کنیم مدیران شهرستان‌ها ساکن همان منطقه باشند تا بتوانند با سرعت عمل بیشتری نسبت به اقدامات امدادی و مدیریت تیم‌های عملیاتی اقدام کنند.
مدیرعامل هلال احمر گلستان تصریح کرد: آئین تودیع را نمی‌پسندم و معتقدم یک مدیر پس از پایان دوره مسئولیتی باید بخاطر تلاش‌ها و قبول مسئولیت تکریم شود و به واقع من به عنوان مدیر استانی مجموعه هلال احمر گلستان از مدیر سابق هلال احمر شهرستان علی‌آباد رضایت کامل دارم و مطمئن هستم در هر نقطه و مسئولیتی که باشد موفق خواهد شد.
دکتر احمدی با اعلام رضایت سرعت امدادرسانی در حادثه معدن آزادشهر بیان کرد: من در کیفیت امدادرسانی هنوز بحث دارم اما سرعت امدادرسانی در این حادثه بسیار بی‌نظیر بوده است.
وی تاکید کرد: این سرعت در امدادرسانی به دلیل وجود امکانات مثل امداد هوایی، وجود نیروهای آماده و کامل بوده است.
مدیرعامل هلال احمر گلستان خاطرنشان کرد: مجموعه هلال علی‌آبادکتول مجموعه بسیار خوبی است که نیروهای بسیار خوبی دارد و نیروی انسانی سرمایه جمعیت هلال احمر محسوب می‌شود.
دکتر احمدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تمرکز جمعیت هلال احمر استان در حوزه زیرساخت‌ها تمرکز بر پروژه‌های نیمه‌تمام به ویژه پروژه‌های مربوط به کمک رسانی به مردم و اهداف بشر دوستانه است.
وی تاکید کرد: منطقه علی‌آبادکتول یک منطقه حساسی است که با توجه به وضعیت جوی استان و زیرساخت‌های این منطقه جزء مناطق حادثه‌خیز محسوب می‌شود که لزوم وجود تیم‌های امدادی و عملیاتی آموزش دیده و آماده به طور جدی احساس می‌شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: تمام تلاش‌های جمعیت هلال احمر استان گلستان برای افزایش رضایتمندی مردم و ثبت اقدامات تمامی نیروهای هلال احمر در کارنامه آخرت است که شرمنده خداوند بزرگ نباشیم.


١٥:٤٥ - دوشنبه ١٦ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٧٥٦    /    تعداد نمایش : ١٤خروج