دوشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٦
در پی وقوع زمین لرزه در مناطق غربی کشور علی الخصوص استان کرمانشاه که منجر به جان باختن، مصدوم و بی سرپناه شدن تعداد زیادی از هموطنان عزیز شده و پیرو منویات رهبر معظم انقلاب برای حمایت همه جانبه از آسیب دیدگان این حادثه، جمعیت هلال احمر در راستای اهداف و برنامه های بشردوستانه خود، با بهره گیری از همت والا و توان بالقوه خیرین، داوطلبان و ملت شریف ایران، برای حمایت و همدردی با همنوعان و مردم آسیب دیده این حادثه جان خراش، نسبت به برگزاری فراخوان جذب کمکهای مردمی به صورت نقدی و غیرنقدی در سراسر کشور اقدام می شود. در این راستا جمعیت هلال احمر علاوه بر جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی مردم در پایگاه های ایجاد شده در مناطق و معابر عمومی شهرهای کشور شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد تمامی بانک ها، 702070(ارزی دلار) ، 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #724* و #112*3*741* و #5151*733* برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان استان کرمانشاه منظور کرده است.
 


  چاپ        ارسال به دوست

در جلسه کمیته فرعی کارگروه تخصصی امدادونجات و آموزش همگانی استان گلستان و با حضور دستگاه‌های عضو انجام گرفت:

نصب پلاک‌های امدادی به منظور تسریع در روند امدادرسانی در نقاط حادثه خیز گلستان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان،
علیرضا صیاد معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر گلستان گفت: کمیته فرعی کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی استان گلستان با حضور دستگاه‌های عضو و به صورت ارتباط زنده با سازمان امدادونجات در محل مرکز کنترل و هماهنگی عملیات(EOC) جمعیت هلال احمر استان گلستان برگزار شد.
علیرضا صیاد ادامه داد: در این جلسه و ارتباط زنده روند اجرای نصب پلاک‌های امدادی در نقاط حادثه خیز گلستان توضیح و گزارش داده شد.
ایشان اضافه کرد: نصب پلاک‌های امدادی در مناطق پرخطر و حادثه خیز استان گلستان به منظور تسریع در روند امدادرسانی برای گرفتارشدگان در حوادث مختلف، طراحی شده است.
وی گفت: در پی کارشناسی صورت گرفته ۶ ماه نخست سال جاری، تمامی شعبات استان، ۲۵۳ نقطه آسیب پذیر و پرخطر شناسایی و پلاک‌های دارای کد مشخص در ۲۰۰ نقطه نصب شده و باقی مانده در حال نصب است.
صیاد افزود: به محض مشاهده افراد زمان وقوع حادثه، با اعلام کد درج شده بر روی پلاک به مرکز ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال احمر موقعیت مکانی خود را جهت امدارسانی سریع اعلام کنند.
این طرح برای اولین بار در کشور اجرا و مورد استقبال نیرو‌های امداد و نجات کشور قرار گرفته است.


١٢:١٠ - چهارشنبه ١٢ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٢١٢٦    /    تعداد نمایش : ٢٣خروج