سه شنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٦
در پی وقوع زمین لرزه در مناطق غربی کشور علی الخصوص استان کرمانشاه که منجر به جان باختن، مصدوم و بی سرپناه شدن تعداد زیادی از هموطنان عزیز شده و پیرو منویات رهبر معظم انقلاب برای حمایت همه جانبه از آسیب دیدگان این حادثه، جمعیت هلال احمر در راستای اهداف و برنامه های بشردوستانه خود، با بهره گیری از همت والا و توان بالقوه خیرین، داوطلبان و ملت شریف ایران، برای حمایت و همدردی با همنوعان و مردم آسیب دیده این حادثه جان خراش، نسبت به برگزاری فراخوان جذب کمکهای مردمی به صورت نقدی و غیرنقدی در سراسر کشور اقدام می شود. در این راستا جمعیت هلال احمر علاوه بر جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی مردم در پایگاه های ایجاد شده در مناطق و معابر عمومی شهرهای کشور شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد تمامی بانک ها، 702070(ارزی دلار) ، 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #724* و #112*3*741* و #5151*733* برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان استان کرمانشاه منظور کرده است.
 


  چاپ        ارسال به دوست

جمعیت هلال احمر گلستان:

یلدای گلستانی ، یلدایی به رنگ محبت و مهربانی و نوع دوستی

"یلدا یعنی یادمان باشد که زندگی آن قدر کوتاه است که یک دقیقه بیشتر با هم بودن را باید جشن گرفت"

اندراحوال شب یلدا:
شب یلدا از لحاظ نجومی شب اول زمستان و برابر با انقلاب زمستانی است که در فرهنگ کهن و دیرینه ما ایرانیان این شب را جشن گرفته و پاس می داشتند.
ایرانیان در این شب طبق اندیشه ها و باورهای مردم باستان به عنوان زمان زایش یا تولد دگر باره خورشید می دانند و آن را فرخنده و گرامی می دارند . در گذشته آیین هایی در این هنگام برگزار می شده است که یکی از آنها جشنی شبانه و بیداری تا بامداد و تماشای طلوع خورشید تازه متولد شده است. جشنی که لازمه آن حضور کهنسالان و بزرگان خانواده به شمار کهنسالی خورشید در پایان پائیز بوده است و همچنین استفاده از خوراکی های فراوان برای بیداری دراز مدت همچون انار ‚هندوانه و سنجد به رنگ سرخ خورشید می باشد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان،
- حادثه دلخراش زلزله غرب کشور و ادامه مساعدت ها و کمک های مهربان مردمان خیر و نوعدوست استان گلستان،
2000 کیلو پرتقال، هدیه شب یلدا به مناطق زلزله زده غرب کشور ارسال شد.

-شور و نشاط و تکریم و احترام بزرگتر در محفل هایی مهربانانه 


-یلدا بهانه ای برای یک لحظه بیشتر با هم بودن در این دنیای شلوغ تا تولد و زایش مهربانی و عطوفت را در شروع زمستانی سرد به یکدیگر هدیه دهیم.


٢٠:٠٠ - پنج شنبه ٣٠ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٧٩٤    /    تعداد نمایش : ٢٠خروج