يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

جمعیت هلال احمر گلستان:

یلدای گلستانی ، یلدایی به رنگ محبت و مهربانی و نوع دوستی

"یلدا یعنی یادمان باشد که زندگی آن قدر کوتاه است که یک دقیقه بیشتر با هم بودن را باید جشن گرفت"

اندراحوال شب یلدا:
شب یلدا از لحاظ نجومی شب اول زمستان و برابر با انقلاب زمستانی است که در فرهنگ کهن و دیرینه ما ایرانیان این شب را جشن گرفته و پاس می داشتند.
ایرانیان در این شب طبق اندیشه ها و باورهای مردم باستان به عنوان زمان زایش یا تولد دگر باره خورشید می دانند و آن را فرخنده و گرامی می دارند . در گذشته آیین هایی در این هنگام برگزار می شده است که یکی از آنها جشنی شبانه و بیداری تا بامداد و تماشای طلوع خورشید تازه متولد شده است. جشنی که لازمه آن حضور کهنسالان و بزرگان خانواده به شمار کهنسالی خورشید در پایان پائیز بوده است و همچنین استفاده از خوراکی های فراوان برای بیداری دراز مدت همچون انار ‚هندوانه و سنجد به رنگ سرخ خورشید می باشد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان،
- حادثه دلخراش زلزله غرب کشور و ادامه مساعدت ها و کمک های مهربان مردمان خیر و نوعدوست استان گلستان،
2000 کیلو پرتقال، هدیه شب یلدا به مناطق زلزله زده غرب کشور ارسال شد.

-شور و نشاط و تکریم و احترام بزرگتر در محفل هایی مهربانانه 


-یلدا بهانه ای برای یک لحظه بیشتر با هم بودن در این دنیای شلوغ تا تولد و زایش مهربانی و عطوفت را در شروع زمستانی سرد به یکدیگر هدیه دهیم.


٢٠:٠٠ - پنج شنبه ٣٠ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٧٩٤    /    تعداد نمایش : ٧٥خروج