يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان خبر داد:

اقلام و تجهیزات امدادی اضطراری مدیریت بحران به جمعیت هلال احمر گلستان واگذار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان،
در مراسم تبادل تفاهم‌نامه نگهداری و بهره‌برداری از تجهیزات امدادی مدیریت بحران که در شهرداری نوده خاندوز برگزار شد، اقلام و تجهیزات امدادی مدیریت بحران از طرف استانداری گلستان جهت بهره برداری در حوادث به جمعیت هلال احمر گلستان واگذار شد.
این تفاهم‌نامه شامل نگهداری و بکارگیری این تجهیزات در زمان وقوع حوادث طبیعی غیرمترقبه در سطح استان و در صورت لزوم برای  اعزام به مناطق آسیب‌دیده سطح کشور است.
در این جلسه حسین احمدی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان ضمن  اشاره به تاریخ 5 دی، روز ملی ایمنی از حمایت مدیرکل مدیریت بحران استانداری از برنامه های امدادی و عام المنفعه تشکر کرد.
وی بحث آموزش در راستای ارتقای سطح دانش علمی، تخصصی و کسب مهارت را مهم برشمرد و افزود: برگزاری مانورها و ارائه آموزش های همگانی در تمام دنیا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
احمدی با بیان اینکه باید درراستای آموزش های همگانی گام برداریم، اظهار کرد: اولویت اصلی و مهم در ساعات و روزهای اولیه وقوع حادثه در مدیریت بحران حفظ خونسردی است و این عوامل محقق نمی شود مگر با آموزش های تخصصی در تمام زمینه ها از جمله برگزاری مانور سنجش توانایی، ارتقای تجهیزات لجستیکی فنی و سیستم های پیشرفته ارتباطی در زمان بحران، اهمیت و تقویت تیم های تخصصی و زنده یاب سگ های تجسس.
وی با اشاره به عملکرد خوب و قابل اعتماد تیم مدیریت بحران در حادثه معدن زمستان یورت و سیل شرق استان گفت: لازم است در مقوله ایمنی در زلزله ازآموزش های لازم و تامین زیر ساخت به طور تخصصی بهره مند شویم و در این زمینه از دانش روز دنیا عقب نمانیم.
مدیرعامل هلال احمر گلستان اظهار کرد: امیدواریم هلال احمر بتواند با بهره گیری از حمایت های مدیران ارشد و در رأس آن استاندار پرتلاش و نیروهای متخصص داوطلب و مردمی بیشتر از پیش در راه خدمت رسانی به مردم شریف گام بردارد.
این تجهیزات و اقلام امدادی اضطراری  در قالب پکیج اردوگاه 50 نفری می باشد و شامل یک دستگاه سیار نانوایی صحرایی، یک دستگاه نانوایی سیار، یک دستگاه سیار آشپزخانه صحرایی، یک دستگاه آشپزخانه سیار، یک دستگاه سیار ریموک (خبازخانه) به ارزش (ده میلیارد ریال) به جمعیت هلال احمر گلستان تحویل شد.


١٣:٢٥ - شنبه ٢ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٨٤٩    /    تعداد نمایش : ٩١خروج