سه شنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٦
در پی وقوع زمین لرزه در مناطق غربی کشور علی الخصوص استان کرمانشاه که منجر به جان باختن، مصدوم و بی سرپناه شدن تعداد زیادی از هموطنان عزیز شده و پیرو منویات رهبر معظم انقلاب برای حمایت همه جانبه از آسیب دیدگان این حادثه، جمعیت هلال احمر در راستای اهداف و برنامه های بشردوستانه خود، با بهره گیری از همت والا و توان بالقوه خیرین، داوطلبان و ملت شریف ایران، برای حمایت و همدردی با همنوعان و مردم آسیب دیده این حادثه جان خراش، نسبت به برگزاری فراخوان جذب کمکهای مردمی به صورت نقدی و غیرنقدی در سراسر کشور اقدام می شود. در این راستا جمعیت هلال احمر علاوه بر جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی مردم در پایگاه های ایجاد شده در مناطق و معابر عمومی شهرهای کشور شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد تمامی بانک ها، 702070(ارزی دلار) ، 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #724* و #112*3*741* و #5151*733* برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان استان کرمانشاه منظور کرده است.
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان خبر داد:

اقلام و تجهیزات امدادی اضطراری مدیریت بحران به جمعیت هلال احمر گلستان واگذار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان،
در مراسم تبادل تفاهم‌نامه نگهداری و بهره‌برداری از تجهیزات امدادی مدیریت بحران که در شهرداری نوده خاندوز برگزار شد، اقلام و تجهیزات امدادی مدیریت بحران از طرف استانداری گلستان جهت بهره برداری در حوادث به جمعیت هلال احمر گلستان واگذار شد.
این تفاهم‌نامه شامل نگهداری و بکارگیری این تجهیزات در زمان وقوع حوادث طبیعی غیرمترقبه در سطح استان و در صورت لزوم برای  اعزام به مناطق آسیب‌دیده سطح کشور است.
در این جلسه حسین احمدی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان ضمن  اشاره به تاریخ 5 دی، روز ملی ایمنی از حمایت مدیرکل مدیریت بحران استانداری از برنامه های امدادی و عام المنفعه تشکر کرد.
وی بحث آموزش در راستای ارتقای سطح دانش علمی، تخصصی و کسب مهارت را مهم برشمرد و افزود: برگزاری مانورها و ارائه آموزش های همگانی در تمام دنیا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
احمدی با بیان اینکه باید درراستای آموزش های همگانی گام برداریم، اظهار کرد: اولویت اصلی و مهم در ساعات و روزهای اولیه وقوع حادثه در مدیریت بحران حفظ خونسردی است و این عوامل محقق نمی شود مگر با آموزش های تخصصی در تمام زمینه ها از جمله برگزاری مانور سنجش توانایی، ارتقای تجهیزات لجستیکی فنی و سیستم های پیشرفته ارتباطی در زمان بحران، اهمیت و تقویت تیم های تخصصی و زنده یاب سگ های تجسس.
وی با اشاره به عملکرد خوب و قابل اعتماد تیم مدیریت بحران در حادثه معدن زمستان یورت و سیل شرق استان گفت: لازم است در مقوله ایمنی در زلزله ازآموزش های لازم و تامین زیر ساخت به طور تخصصی بهره مند شویم و در این زمینه از دانش روز دنیا عقب نمانیم.
مدیرعامل هلال احمر گلستان اظهار کرد: امیدواریم هلال احمر بتواند با بهره گیری از حمایت های مدیران ارشد و در رأس آن استاندار پرتلاش و نیروهای متخصص داوطلب و مردمی بیشتر از پیش در راه خدمت رسانی به مردم شریف گام بردارد.
این تجهیزات و اقلام امدادی اضطراری  در قالب پکیج اردوگاه 50 نفری می باشد و شامل یک دستگاه سیار نانوایی صحرایی، یک دستگاه نانوایی سیار، یک دستگاه سیار آشپزخانه صحرایی، یک دستگاه آشپزخانه سیار، یک دستگاه سیار ریموک (خبازخانه) به ارزش (ده میلیارد ریال) به جمعیت هلال احمر گلستان تحویل شد.


١٣:٢٥ - شنبه ٢ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٨٤٩    /    تعداد نمایش : ٣٣خروج