يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گلستان خبر داد:

24 هزار خانوار گلستانی خادمی شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان،
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گلستان گفت: در دو سال جاری 24 هزار خانوار گلستانی در طرح ملی «خانواده آماده در مخاطرات» تحت پوشش قرار گرفتند.
عبدالحسین رحیمی گفت: طی دو سال اخیر طرحی به عنوان ملی خادم (خانواده آماده در مخاطرات) اجرایی شد که در این طرح 24 هزار خانوار گلستانی را تحت پوشش این آموزش قرار دادیم.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گلستان در خصوص نقش آموزش همگانی هلال‌احمر برای خانواده‌ها ابراز کرد: نقش مردم در حوادث و بلایای طبیعی بسیار حائز اهمیت است.
رحیمی خاطرنشان کرد: یکی از مزایای آموزش هلال احمر در این بحث کاهش آسیب‌های فردی در حادثه است معمولا در حوادث بلایای طبیعی و انسان‌ساخت مانند زلزله، سیل، تصادفات جاده‌ای و غیره افراد در صحنه حادثه دچار آسیب می‌شوند و از مهمترین مزایای آموزش‌های هلال احمر کاهش آسیب‌ها است.
وی اذعان کرد: از دیگر نقش‌های آموزشی هلال احمر می توان به این اشاره کرد که در محلات شهری و روستایی یا محیط‌های آپارتمانی و شهری و هر محیط دیگر می‌توانیم یک برنامه  تیمی امداد و نجات بین مردم داشته باشیم که مردم با سازمان‌دهی بهتری در مقابل با حوادث آماده باشند و خودشان قبل از رسیدن دستگاه‌ها بتوانند خودامدادی و خودنجاتی در قالب یک کار تیمی را انجام دهند.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گلستان یادآور شد: در این راستا هلال احمر طی دو سال اخیر طرحی به عنوان «طرح خانواده آماده در مخاطرات» را اجرایی کردند که در این طرح 24 هزار خانوار را تحت پوشش این آموزش قرار داد.
رحیمی در خصوص اجرای طرح «خانواده آماده در مخاطرات» تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح این است که در چرخه مدیریت بحران (پیشگیری، آمادگی، مقابله و باز‌سازی) هلال‌احمر خانواده‌ها را با 15 طرح و برنامه به روش حضوری در 7 نوبت مراجعه حضوری آشنا کرد و در این راستا یک کانالی را در فضای مجازی تحت عنوان «@golestan khadem» راه‌اندازی کردیم و یک سایت کشوری تحت عنوان« khadem.ir » راه‌اندازی شد.
وی ابراز کرد: طرح «خانواده آماده در مخاطرات» یک طرح جامع برای خانواده‌ها است و ما نمی‌توانیم در بلایای طبیعی و انسان‌ساخت فقط برای مرحله مقابله برنامه داشته باشیم بلکه باید در تمام چرخه مدیریتی بحران خانواده‌ها را آماده کنیم یعنی بحث پیشگیری آمادگی مقابله و باز‌سازی را داشته باشیم و بعد از بلایا نیز باید خانواده‌ها آماده باشند.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گلستان افزود: در طرح ملی خادم این نقش به وضوح دیده می‌شود و با این 15 برنامه خانواده ها در این چهار مرحله آماده می‌شوند.


١٢:٥٥ - دوشنبه ٤ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٨٥٠    /    تعداد نمایش : ٩٥خروج