سه شنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٦
در پی وقوع زمین لرزه در مناطق غربی کشور علی الخصوص استان کرمانشاه که منجر به جان باختن، مصدوم و بی سرپناه شدن تعداد زیادی از هموطنان عزیز شده و پیرو منویات رهبر معظم انقلاب برای حمایت همه جانبه از آسیب دیدگان این حادثه، جمعیت هلال احمر در راستای اهداف و برنامه های بشردوستانه خود، با بهره گیری از همت والا و توان بالقوه خیرین، داوطلبان و ملت شریف ایران، برای حمایت و همدردی با همنوعان و مردم آسیب دیده این حادثه جان خراش، نسبت به برگزاری فراخوان جذب کمکهای مردمی به صورت نقدی و غیرنقدی در سراسر کشور اقدام می شود. در این راستا جمعیت هلال احمر علاوه بر جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی مردم در پایگاه های ایجاد شده در مناطق و معابر عمومی شهرهای کشور شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد تمامی بانک ها، 702070(ارزی دلار) ، 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #724* و #112*3*741* و #5151*733* برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان استان کرمانشاه منظور کرده است.
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گلستان خبر داد:

24 هزار خانوار گلستانی خادمی شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان،
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گلستان گفت: در دو سال جاری 24 هزار خانوار گلستانی در طرح ملی «خانواده آماده در مخاطرات» تحت پوشش قرار گرفتند.
عبدالحسین رحیمی گفت: طی دو سال اخیر طرحی به عنوان ملی خادم (خانواده آماده در مخاطرات) اجرایی شد که در این طرح 24 هزار خانوار گلستانی را تحت پوشش این آموزش قرار دادیم.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گلستان در خصوص نقش آموزش همگانی هلال‌احمر برای خانواده‌ها ابراز کرد: نقش مردم در حوادث و بلایای طبیعی بسیار حائز اهمیت است.
رحیمی خاطرنشان کرد: یکی از مزایای آموزش هلال احمر در این بحث کاهش آسیب‌های فردی در حادثه است معمولا در حوادث بلایای طبیعی و انسان‌ساخت مانند زلزله، سیل، تصادفات جاده‌ای و غیره افراد در صحنه حادثه دچار آسیب می‌شوند و از مهمترین مزایای آموزش‌های هلال احمر کاهش آسیب‌ها است.
وی اذعان کرد: از دیگر نقش‌های آموزشی هلال احمر می توان به این اشاره کرد که در محلات شهری و روستایی یا محیط‌های آپارتمانی و شهری و هر محیط دیگر می‌توانیم یک برنامه  تیمی امداد و نجات بین مردم داشته باشیم که مردم با سازمان‌دهی بهتری در مقابل با حوادث آماده باشند و خودشان قبل از رسیدن دستگاه‌ها بتوانند خودامدادی و خودنجاتی در قالب یک کار تیمی را انجام دهند.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گلستان یادآور شد: در این راستا هلال احمر طی دو سال اخیر طرحی به عنوان «طرح خانواده آماده در مخاطرات» را اجرایی کردند که در این طرح 24 هزار خانوار را تحت پوشش این آموزش قرار داد.
رحیمی در خصوص اجرای طرح «خانواده آماده در مخاطرات» تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح این است که در چرخه مدیریت بحران (پیشگیری، آمادگی، مقابله و باز‌سازی) هلال‌احمر خانواده‌ها را با 15 طرح و برنامه به روش حضوری در 7 نوبت مراجعه حضوری آشنا کرد و در این راستا یک کانالی را در فضای مجازی تحت عنوان «@golestan khadem» راه‌اندازی کردیم و یک سایت کشوری تحت عنوان« khadem.ir » راه‌اندازی شد.
وی ابراز کرد: طرح «خانواده آماده در مخاطرات» یک طرح جامع برای خانواده‌ها است و ما نمی‌توانیم در بلایای طبیعی و انسان‌ساخت فقط برای مرحله مقابله برنامه داشته باشیم بلکه باید در تمام چرخه مدیریتی بحران خانواده‌ها را آماده کنیم یعنی بحث پیشگیری آمادگی مقابله و باز‌سازی را داشته باشیم و بعد از بلایا نیز باید خانواده‌ها آماده باشند.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گلستان افزود: در طرح ملی خادم این نقش به وضوح دیده می‌شود و با این 15 برنامه خانواده ها در این چهار مرحله آماده می‌شوند.


١٢:٥٥ - دوشنبه ٤ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٨٥٠    /    تعداد نمایش : ٤٦خروج