جمعه ٢٧ مهر ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گلستان گفت:

حجت الاسلام والمسلمین رحیمی رخشان: هدف هلال احمر خدمت به بشریت و انسانیت است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان،
نماینده نهاد ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گلستان گفت: علما و فضلا در قالب کانون طلاب هلال احمر می توانند برای جهت دهی و ساماندهی کارها خیریه نقش داشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین محمد علی رحیمی رخشان گفت: هدف هلال احمر خدمت به خلق، بشریت و انسانیت است و کمک به محرومین خدمت رسانی بی منت به مردم و محرومیت زدایی است.
وی افزود: هدف دیگر هلال احمر ترویج فرهنگ تلاش در جهت بینش های اعتقادی، اخلاقی، تبلیغی، سیاسی و دستورات مقام معظم رهبری است.
رحیمی رخشان با اشاره به فعالیت کانون طلاب و علماء جمعیت هلال احمر، گفت: حضور طلبه ها و آقایان علماء و فضلا می توانند از راه هلال احمر خدمت به مردم را ساماندهی کنند و به این وسیله برای جهت دهی و ساماندهی کارها خیریه نقش داشته باشند به طوری که کانون طلاب در مواقع سوانح مانند زلزله و سیل و ... به مناطق آسیب دیده اعزام شوند و جهت اقامه نماز و پاسخ گویی به مسائل شرعی و احکام شرعی فعالیت کنند.
وی ادامه داد: حضور علمای اعلام و فضلا برای تسکین آلام رنج دیدگان موجب روحیه آسیب دیدگان و التیام بخش دردهایشان خواهند بود.
رحیمی رخشان با اشاره به اینکه سرمایه اصلی هلال احمر جوانان داوطلب هستند، اظهارکرد: با کمک جوانان داوطلب می توان بسیاری از چالشها را برطرف کرد. طلاب هم می توانند زمینه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دینی با جمعیت هلال احمر همکاری داشته باشند. طلاب می توانند در قالب اردوهای فرهنگی،آموزهای دینی و علمی را به جوانان هلال احمر ارائه دهند.
وی با تاکید بر اینکه وظیفه اصلی جمعیت هلال احمر امداد رسانی به حوادث و سوانح در کوهستان ها، جاده ها، مناطق دریایی و بلایای طبیعی است، تصریح کرد: البته افراد آسیب دیده به حمایت روانی و روحی نیازمند هستند که در این زمینه می توان از نیروهای داوطلب طلبه های حوزهای علمیه در کانون طلاب جمعیت هلال احمر استفاده کرد.


١٠:٢٠ - سه شنبه ٥ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤١٠٨    /    تعداد نمایش : ١٧خروج