سه شنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٦
در پی وقوع زمین لرزه در مناطق غربی کشور علی الخصوص استان کرمانشاه که منجر به جان باختن، مصدوم و بی سرپناه شدن تعداد زیادی از هموطنان عزیز شده و پیرو منویات رهبر معظم انقلاب برای حمایت همه جانبه از آسیب دیدگان این حادثه، جمعیت هلال احمر در راستای اهداف و برنامه های بشردوستانه خود، با بهره گیری از همت والا و توان بالقوه خیرین، داوطلبان و ملت شریف ایران، برای حمایت و همدردی با همنوعان و مردم آسیب دیده این حادثه جان خراش، نسبت به برگزاری فراخوان جذب کمکهای مردمی به صورت نقدی و غیرنقدی در سراسر کشور اقدام می شود. در این راستا جمعیت هلال احمر علاوه بر جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی مردم در پایگاه های ایجاد شده در مناطق و معابر عمومی شهرهای کشور شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد تمامی بانک ها، 702070(ارزی دلار) ، 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #724* و #112*3*741* و #5151*733* برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان استان کرمانشاه منظور کرده است.
 


  چاپ        ارسال به دوست

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گلستان گفت:

حجت الاسلام والمسلمین رحیمی رخشان: هدف هلال احمر خدمت به بشریت و انسانیت است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان،
نماینده نهاد ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گلستان گفت: علما و فضلا در قالب کانون طلاب هلال احمر می توانند برای جهت دهی و ساماندهی کارها خیریه نقش داشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین محمد علی رحیمی رخشان گفت: هدف هلال احمر خدمت به خلق، بشریت و انسانیت است و کمک به محرومین خدمت رسانی بی منت به مردم و محرومیت زدایی است.
وی افزود: هدف دیگر هلال احمر ترویج فرهنگ تلاش در جهت بینش های اعتقادی، اخلاقی، تبلیغی، سیاسی و دستورات مقام معظم رهبری است.
رحیمی رخشان با اشاره به فعالیت کانون طلاب و علماء جمعیت هلال احمر، گفت: حضور طلبه ها و آقایان علماء و فضلا می توانند از راه هلال احمر خدمت به مردم را ساماندهی کنند و به این وسیله برای جهت دهی و ساماندهی کارها خیریه نقش داشته باشند به طوری که کانون طلاب در مواقع سوانح مانند زلزله و سیل و ... به مناطق آسیب دیده اعزام شوند و جهت اقامه نماز و پاسخ گویی به مسائل شرعی و احکام شرعی فعالیت کنند.
وی ادامه داد: حضور علمای اعلام و فضلا برای تسکین آلام رنج دیدگان موجب روحیه آسیب دیدگان و التیام بخش دردهایشان خواهند بود.
رحیمی رخشان با اشاره به اینکه سرمایه اصلی هلال احمر جوانان داوطلب هستند، اظهارکرد: با کمک جوانان داوطلب می توان بسیاری از چالشها را برطرف کرد. طلاب هم می توانند زمینه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دینی با جمعیت هلال احمر همکاری داشته باشند. طلاب می توانند در قالب اردوهای فرهنگی،آموزهای دینی و علمی را به جوانان هلال احمر ارائه دهند.
وی با تاکید بر اینکه وظیفه اصلی جمعیت هلال احمر امداد رسانی به حوادث و سوانح در کوهستان ها، جاده ها، مناطق دریایی و بلایای طبیعی است، تصریح کرد: البته افراد آسیب دیده به حمایت روانی و روحی نیازمند هستند که در این زمینه می توان از نیروهای داوطلب طلبه های حوزهای علمیه در کانون طلاب جمعیت هلال احمر استفاده کرد.


١٠:٢٠ - سه شنبه ٥ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤١٠٨    /    تعداد نمایش : ٥خروج