سه شنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٦
در پی وقوع زمین لرزه در مناطق غربی کشور علی الخصوص استان کرمانشاه که منجر به جان باختن، مصدوم و بی سرپناه شدن تعداد زیادی از هموطنان عزیز شده و پیرو منویات رهبر معظم انقلاب برای حمایت همه جانبه از آسیب دیدگان این حادثه، جمعیت هلال احمر در راستای اهداف و برنامه های بشردوستانه خود، با بهره گیری از همت والا و توان بالقوه خیرین، داوطلبان و ملت شریف ایران، برای حمایت و همدردی با همنوعان و مردم آسیب دیده این حادثه جان خراش، نسبت به برگزاری فراخوان جذب کمکهای مردمی به صورت نقدی و غیرنقدی در سراسر کشور اقدام می شود. در این راستا جمعیت هلال احمر علاوه بر جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی مردم در پایگاه های ایجاد شده در مناطق و معابر عمومی شهرهای کشور شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد تمامی بانک ها، 702070(ارزی دلار) ، 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #724* و #112*3*741* و #5151*733* برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان استان کرمانشاه منظور کرده است.
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان خبر داد:

سرمایه‌گذاری در حوزه پیشگیری هزینه نیست بلکه سرمایه‌‌گذاری برای ایمنی جامعه‌ای است که هر لحظه قابلیت تبدیل شدن به یک «بم» دیگر را دارد.

هر ساله به مناسب سالروز فاجعه تلخ زلزله بم، برنامه‌هایی با هدف یادآوری این حادثه و تاکید بر برنامه‌ریزی برای آمادگی با این  پدیده طبیعی در کشور از جمله استان گلستان برگزار می‌شود و در تقویم ملی نیز این روز به عنوان روز ایمنی در برابر زلزله ثبت شده است.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان، 
علیرضا صیاد در حاشیه برگزاری مانور ایمنی در برابر زلزله در محل اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان اظهار کرد: آموزش‌ و فرهنگ‌سازی را می‌توان از ادارات دولتی شروع کرد و در کمترین زمان این بخش از جامعه در دسترس را، در برابر حوادث احتمالی به دانش و خودامدادی تجهیز کرد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر از آمادگی لازم برای آموزش امداد و نجات و کمک‌های اولیه به کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان برخوردار است. این آموزش‌ها در قالب دو ساعته بوده و رایگان می باشد و از برگزاری آن در هر دستگاه استانی استقبال می‌کنیم. 
صیاد اضافه کرد: باید پذیرفت هنوز آموزش توسط جامعه جدی گرفته نمی‌شود و برای نهادینه کردن این مولفه اصلی تاب‌آوری جامعه، باید همه ارکان اطلاع‌رسانی به ویژه رسانه‌های استان پیشقدم شوند.
وی ادامه داد: هزینه در حوزه پیشگیری که شامل آموزش و فرهنگ‌سازی است به هیچ‌وجه اتلاف اعتبار نیست، بلکه سرمایه‌‌گذاری برای ایمنی جامعه‌ای است که هر لحظه قابلیت تبدیل شدن به یک «بم» دیگر را دارد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان با اشاره به سالروز واقعه زلزله بم افزود: باید همیشه این واقعه تلخ را در گوشه ذهنمان قرار دهیم و هیچ گاه فراموش نکنیم که همچنان در مقابل این پدیده طبیعی آسیب‌پذیر هستیم.
صیاد تصریح کرد: آموزش و فرهنگ‌سازی باید از مدارس آغاز شود تا بتوان به این طریق آن را در جامعه نهادینه کرد.


١٣:٠٥ - سه شنبه ٥ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤١١٠    /    تعداد نمایش : ٧خروج