دوشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

همزمان با هفته جهانی هلال احمر و صلیب سرخ،

جمعیت هلال احمر گلستان مانور "تریاژ در بحران های بزرگ" را برگزار کرد.

کارگاه آموزشی و مانور تریاژ در بحران های بزرگ با هدف کاهش آمار مرگ و میر در حوادث بزرگ با تدریس علی شاهسونی کارشناس ارشد پرستاری و مدرس فوریت های پیش بیمارستانی سازمان نظام پرستاری کشور و با حضور نجاتگران جمعیت هلال احمر سراسر گلستان به میزبانی جمعیت هلال احمر شهرستان گرگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان؛
در این کارگاه یک روزه که با حضور دکتر هروی سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان و به میزبانی جمعیت هلال احمر شهرستان گرگان برگزار شد، حاضرین ابتدا در کارگاه های آموزشی به یادگیری اصول نظری تریاژ پرداخته و در ادامه در محیط عملیاتی اقدام به اجرای مانور آموخته های خود نمودند.
دکتری هروی سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان ضمن حضور در دوره آموزشی گفت: توسعه آموزشهای عمومی و تخصصی در سطوح گوناگون با هدف ارتقای قابلیت های امدادگران و نجاتگران در تسریع امر خدمت رسانی و کاهش آسیب در بلایا بسیار موثر و ضروری می باشد.
وی گفت: در این دوره های آموزشی امدادگران و نجاتگران با به روزترین آموزش ها آشنا می شوند و افزایش معلومات افزایش کارایی و عملکرد امدادگران و نجاتگران و در پی آن ارائه خدمات هرچه بهتر به همنوعان خود را درپی خواهد داشت.
دکتر هروی گفت: با توجه به اهداف و اصول هفتگانه جمعیت هلال احمر، همواره جمعیت هلال احمر گلستان پیشتاز آموزش های نوین برای امدادگران و نجاتگران و عموم مردم سرزمین خود می باشد.
لازم به ذکر است:
تریاژ روشی برای انتخاب مصدومین و تقسیم بندی آنها بر اساس فوریت درمان است.عملیات تریاژ از زمان جنگ جهانی دوم و برای سرعت بخشیدن به مداوای مصدومین مورد استفاده قرار گرفت. در عملیات تریاژ مصدومان و بیماران به وسیله نخستین نیروهای امدادگر حاضر در صحنه به چهار دسته تقسیم شده که با نشان‌های رنگی قرمز، زرد، سبز و سیاه مشخص می‌شوند. این نشان‌ها توسط نیروهای امدادی بعدی که وارد صحنه بحرانی می‌شوند شناسایی شده و مراقبت‌های پزشکی و اورژانسی با توجه به اولویت رنگ‌‌ها بر روی مصدومان حادثه آغاز می‌‌شود.


١٦:٤٥ - پنج شنبه ٢٠ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٦٨٧٦    /    تعداد نمایش : ٦٠خروج