سه شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

در نشست کاری سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان و مدیرکل صداوسیما گلستان مطرح شد:

دکتر هروی: فرا گیر کردن آموزش کمک های اولیه و امدادونجات همکاری صدا و سیما را می طلبد.
در نشست مشترک سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان با مدیر کل صدا و سیمای مرکز گلستان، بر استفاده حداکثری از ظرفیت رسانه ملی در فرهنگ سازی ماموریت های امدادی، آموزشی و بشردوستانه جمعیت هلال احمر تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان؛
در نشت مشترک سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان و مدیرکل صداوسیمای مرکز گلستان که در دفتر کاری مدیرکل صداوسیمای مرکز گلستان برگزار شد، دکتر هروی سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان ضمن گرامیداشت میلاد امام حسن مجتبی(ع) با اشاره به جایگاه رسانه ی استانی در تنویر افکار عمومی، نقش صدا وسیما در بالا بردن سطح آگاهی عمومی و تاب آوری جامعه را بسیار مهم دانست و از همکاری صداوسیمای مرکز گلستان در پوشش خوب فعالیت های امدادی و بشردوستانه پرسنل، داوطلبان و امدادگران در حوادث مختلف استان گلستان را والا ارزیابی نمود.
وی آمادگی جمعیت هلال احمر را در برگزاری دوره های آموزشی تخصصی و استفاده از فضاهای آموزشی جمعیت هلال احمر جهت پرسنل صدا و سیما و عموم مردم اعلام نمود.
دکتر هروی با معرفی خدمات متنوع جمعیت هلال احمر به جامعه هدف، صدا وسیما را رسانه ای مهم و موثر برای آشنایی بیشتر مردم با خدمات ارائه شده هلال احمر کشور توصیف کرد.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز گلستان ضمن خوش آمد گویی و تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع) در این دیدار با بیان نقش مهم امدادگران هلال احمر در حوادث افزود: امداد گران جمعیت هلال احمر بسیاری از خدمات را بدون چشمداشت مالی در سخت ترین شرایط ارائه می دهند.
عبدالحسینی با تاکید بر لزوم و گسترش آموزش های لازم در مواجهه با حوادث  افزود: برنامه ریزی و اجرای برنامه های آموزشی باید به گونه ای باشد که با هزینه کمتر و بازده بالاتر، سطح بیشتری از اقشار مختلف جامعه را آموزش داد.
وی با بیان اینکه بیش از 85 تا 90 درصد حوادث و بلایای طبیعی که در دنیا رخ می دهد، در ایران اتفاق می افتد، افزود: وقوع این حجم وسیع از بلایای طبیعی در کشور، رسالت مارا سنگین تر می کند.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز گلستان با تاکید برآگاهی بخشی و آموزش برای پیشگیری و کاهش خسارات ناشی از حوادث گفت:رسانه ی استان در بخش های صدا و سیما و خبر با استفاده از ظرفیت های موجود با هدف بالا بردن آمادگی مردم گلستان و کاهش اثرات بلایای طبیعی، در پوشش فعالیت های عمده هلال احمر و تولید برنامه هایی در چارچوب آموزش کمک های اولیه همکاری و مساعدت لازم را انجام خواهد داد.
لازم به ذکر است در پایان جلسه طرفین بر همکاری های متقابل دو دستگاه در خصوص ارائه فعالیت های آموزشی تاکید کردند.٠٨:٥٠ - پنج شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٢٤٠    /    تعداد نمایش : ١٤٥خروج