سه شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان خبر داد:

کاروان سلامت جمعیت هلال احمر گلستان در پی خشکسالی شدید به استان سیستان و بلوچستان اعزام شد.
دکتر محمدعلی هروی سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان گفت: در پی خشکسالی شدید در استان سیستان و بلوچستان و به منظور ارتقای سطح سلامت جامعه روستایی و شهری، جمعیت هلال احمر 19 استان کشور در 19 شهرستان استان سیستان و بلوچستان بسیج شدند تا به مدت یک هفته خدمات امدادی، آموزشی، درمانی و ... به مردم دچار خشکسالی شده این مناطق ارائه دهند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان؛
دکتر محمدعلی هروی در حاشیه اعزام کاروان سلامت جمعیت هلال احمر گلستان به استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: طی بازدیدی که رئیس جمعیت هلال احمر کشور یک ماه اخیر از استان سیستان و بلوچستان داشتند و با توجه به خشکسالی بسیار شدید در این استان، به منظور ارتقای سطح سلامت جامعه روستایی و شهری سیستان و بلوچستان قرار بر این شد تا 19 استان در 19 شهرستان این استان بسیج شوند و به مدت یک هفته خدمات امدادی، آموزشی، درمانی و ... به مردم دچار خشکسالی شده منطقه ارائه دهند.
وی افزود: در همین راستا تیم کاروان سلامت از گلستان متشکل از 8 پزشک متخصص و فوق تخصص به عنوان تیم درمانی به شهرستان نیمروز استان سیستان و بلوچستان اعزام شد.
سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان گفت: 21 نفر از عناصر پشتیبانی از بخش های مختلف جمعیت هلال احمر مانند سازمان جوانان، داوطلبان، امداد و نجات و ... در قالب یک تیم کامل کاری به منطقه نیمروز اعزام شدند تا در 10 روستای این شهرستان به ارائه خدمات امداد و نجات، درمانی و بهداشتی بپردازند.
دکتر هروی همچنین از بارگیری و اعزام 13 تن مواد غذایی (شامل برنج، روغن مایع، عدس، کنسرو تن ماهی، کنسرو لوبیا چیتی) که شامل آماده سازی 150سبد غذایی و تهیه و تدارک بیش از 7 هزار بطری آب معدنی برای مناطق جنوب شرق کشوربوده ،خبر داد و افزود: تمام تلاش ما این است که خدمات ماندگاری را در استان سیستان و بلوچستان به یادگار بگذاریم. 
سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان همچنین با اشاره به راه اندازی کمپین نذر آب درجمعیت هلال احمر در راستای هدایت کمک های خیرین و مردم شریف برای تامین دارو و آب،ویژه مناطق متاثر از خشکسالی خبر داد.
وی افزود: خیرین می توانند برای مشارکت در طرح کمپین نذر آب روزانه با ارسال عدد۴به سامانه پیامکی 2099999 و یا شماره حساب مشارکت های مردمی (66666) نزد تمامی بانک های مبالغ مورد نظر خود را برای خرید آب معدنی ویژه آسیب دیدگان خشکسالی در استان های جنوب شرق کشور اهدا کنند.


١٣:٠٠ - پنج شنبه ١١ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٨٣٩٥    /    تعداد نمایش : ٧٨خروج