يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت آموزش، پژوهش و فناوري جمعيت هلال احمر استان گلستان خبر داد:

توسط معاونت آموزش،پژوهش و فناوری دوره های تخصصی نجات برگزار شد.

 

تا نیمه اول شهریور ماه 4 دوره  تخصصي نجات در جمعيت هلال احمر گلستان  با حضور  نجاتگران با هدف ایجاد آمادگي و افزايش دانش فني و مهارتهاي عملي نجاتگران و عوامل امدادي  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گلستان؛
رحیمی با بیان اینکه هدف از برگزاری این دوره ها آمادگی و افزایش دانش فنی و مهارتهای عملی نجاتگران و عوامل امدادی می باشد، اظهار کرد: دوره آموزش تخصصی پایه اقدامات پیش بیمارستانی و جستجو ونجات در محیط های آبی  در قالب کلاسهای تئوری و کارگاه های عملیاتی با حضور 92 نجاتگر برگزار شد.
وی افزود : در دوره پیش بیمارستانی مباحثی شامل کلیات تعاریف و شرح وظایف امدادگر پیش بیمارستان، مدیریت صحنه، آناتومی و فیزیولوژی، مدیریت راه هوایی، تریاژ در حوادث، ارزیابی و تثبیت وضعیت پزشکی مصدوم، مراقبتهای اولیه در تروماها، فوریت های طبی داخلی، محدودسازی حرکات و حمل مصدوم، کار با آمبولانس و احیای قلبی ریوی و در دوره تخصصی جستجو و نجات در محیطهای آبی ، مبانی آشنایی کمک های اولیه و فوریت های پزشکی در آب ، آموزش شنای عملیاتی ، اصول و مبانی هواشناسی و جریانات آبی و موانع ، آشنایی با تجهیزات ، اصول و مبانی ایمنی نجات در محیط های آبی ، علایم و قوانین مسائل حقوقی در عملیات آبی ، gps در محیط های آبی ، آشنایی با اصطلاحات تخصصی محیط جغرافیایی ، قایق های موتوری و پارویی ، شیوه حمل غریق مبانی رها سازی و درگیری داخل آب ، حمل غریق برای شرکت کنندگان تشریح شد.
معاون آموزش،پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر استان گلستان گفت: دوره تخصصی پایه اقدامات پیش بیمارستانی و جستجو و نجات در محیطهای آبی در هلال احمر استان گلستان به مدت ۱۸۷ ساعت  و با حضور نجاتگران جمعیت هلال احمر به صورت مجزا برگزار گردید.


١٤:٢٤ - شنبه ١٧ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٩٢٦١    /    تعداد نمایش : ٢٤خروج