يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

بیماران نیازمند روستاهای محروم گلستان از خدمات پزشکی و پیراپزشکی در قالب کاروان سلامت برخوردار شدند.

 

 

با اعزام کاروان سلامت به روستاهای محروم و کم برخوردار استان، بیماران نیازمند از خدمات پزشکی و پیراپزشکی ویزیت پزشک ، خدمات بینایی و شنوایی سنجی، پرستاری و مامایی و خدمات روانشناختی بهرمند شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان؛
فرهاد میقانی معاونت داوطلبان جمعیت هلال احمر گلستان با اعلام این خبر اظهار کرد: در سه ماهه تابستان سال جاری 2 کاروان سلامت به دو روستای محروم ، روستای شیرین آباد در شهرستان علی آباد کتول و روستای ریگ چشمه بالا در شهرستان مینودشت اعزام گردید.
وی گفت در این طرح تعداد 300 نفر  از خدمات پزشکی و پیراپزشکی بهره مند شدند.
وی درباره تعداد اعضای تیم پزشکی کاروان گفت: 6 پزشک متخصص، 2 پزشک عمومی، 2 کارشناس بینایی سنجی، یک کارشناس شنوایی سنجی، 3 ماما، 3 پرستار و 2 روانشناس در این تیم به ارائه خدمات داوطلبانه پرداختند.
میقانی عنوان کرد: توزیع برخی از اقلام زیستی و مواد غذایی در قالب 
20 سبد غذایی  در حاشیه کار درمان انجام  شد و با 2 دستگاه آمبولانس و 6 دستگاه خودرو کمک دار و سواری طرح پشتیبانی گردید.
گفتنی است این طرح با هدف ترویج فرهنگ داوطلب محوری و ارتقاء سطح سلامت جامعه روستایی به ویژه مناطق محروم و کمتر برخوردار اجرا می شود.
همچنین در قالب این طرح ملی تلاش می شود با شناسایی نیازها و محرومیت های موجود در روستاهای استان بخشی از این نیازها را با اعزام کاروان سلامت و با حضور و حمایت داوطلبان خیّر برطرف کرد.


١٠:١٤ - چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٩٣٦١    /    تعداد نمایش : ٤٤خروج