دوشنبه ٠٥ فروردين ١٣٩٨
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر پیوندی در پیامی به مناسبت روز جهانی داوطلب: داوطلبان جوامع تاب آور می‌سازند

 

رئیس جمعیت هلال احمر در پیامی به مناسبت روز جهانی داوطلب آورده است: «داوطلبان، جوامع تاب آور می سازند» این شعار بین المللی روز جهانی داوطلب است؛ پنجم دسامبر(۱۴ آذر) روزی است که از سوی سازمان ملل متحد به این عنوان نامگذاری شده و یکی از روزهای مهم بین المللی در دنیا محسوب می شود. انتخاب هوشمندانه این شعار نشان می دهد که مخاطرات در جهان امروز تا چه میزان افزایش یافته و نقش داوطلبان در تاب آوری در برابر این خطرات چقدر می تواند مهم و سرنوشت ساز باشد.»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛
متن پیام دکتر پیوندی به شرح ذیل است: «انسانهای نیکوسرشت همیشه و همه جا در زمان نیاز به خدمات انساندوستانه و حمایت از تمام مخلوقات الهی و برای توسعه و آبادانی زمین و سلامت و سعادت بشریت در شرایط عادی و یا اضطراری آماده فعالیت داوطلبانه و خدمت صادقانه هستند.
خوشحالم از اینکه امسال نیز این افتخار را دارم در جایگاه خدمتگزاری به همه داوطلبان سرزمین عزیزمان ایران، فرارسیدن روز جهانی داوطلب را شادباش بگویم و به نمایندگی از خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال احمر این روز را به همه سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه، همه داوطلبان، جوانان و امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر و همه آنها که در هر لباس و در قالب هر گروه و سازمان رسمی و غیررسمی اقدام به ارائه خدمات حمایتی، امدادی، خدماتی و عامالمنفعه می کنند، تبریک عرض کنم.
فرهنگ کار داوطلبانه از ازل در فطرت و نهاد انسانهای آزاده در همه کشورها و دوره ها و تحت هر شرایطی وجود داشته و تا ابدیت نیز جاری خواهد بود، کافی است آگاهی از نیاز و شرایط مناسب برای ارائه خدمت و حمایت مهیا باشد. کافی است آموزش و آگاهی و دغدغه در زمینه مشکلات و راهکارهای قابل اجرا توسط داوطلبان و نیکوکاران به جامعه اطلاع رسانی شود. کافی است همه ما بیشتر از جایگاه و نقش خود به عنوان داوطلب و همچنین تاثیر و نتیجه فعالیت داوطلبانه خود ولو کوچک و محدود به عنوان نیروهای پیشگام و آماده خدمت به همه نیازمندان و همه مخلوقات الهی آگاه باشیم.
در فرهنگ ملی و اسلامی ما کار داوطلبانه و خدمت بی چشمداشت به همنوع در ردیف بهترین اعمال قرار گرفته است و امروز میهن عزیزمان ایران بیش از هر زمان دیگر نیازمند فعالیت و همکاری داوطلبانه تک تک ماست. جامعه ایران به ویژه گروه های در معرض آسیب نیازمند توجه ویژه هستند.
امروز جامعه بیماران خاص و سخت درمان نیازمند توجه ویژه و حمایت بیشتر برای تامین دارو و درمان هستند. خدماتی که به دلیل تحریم های ضدانسانی و با نقاب های بزک شده در پشت واژه های دروغین نبود تحریم دارو و نیازهای بهداشتی و درمانی بشردوستانه سخت تر از گذشته در دسترس بیماران و خانواده آنها قرار می گیرد. امروز کم آبی و تبعات خشکسالی روز به روز افزون تر می شود و تلاش برای کاهش این تبعات، صرفه جویی و کمک به آسیب دیدگان از خشکسالی نیازمند همت داوطلبانه است. اکنون محیط زیست ما در معرض انواع آلودگی های انسانی و صنعتی قرار دارد و بدون ایجاد یک فرهنگ دوستدار محیط زیست توسط داوطلبان، زندگی و حیات ما و آیندگان دچار اختلال اساسی می شود. امروز سوانح جاده ای و ترافیکی سالانه عده زیادی از ایرانی ها را به کام مرگ فرو می برد و خانواده های بسیاری را اسیر معلولیت می کند. بی شک بدون همت همگانی و فرهنگسازی عمیق نمی توان از بار این مصیبت کاست.
امروز نیاز است تک تک ما داوطلبان عزم و تلاش و همت و اندیشه خود را برای ساختن جوامعی شکیباتر معطوف کنیم. ما می توانیم جهانی بهتر را برای همه انسانها و همه آنها که نیازمند کمک و حمایت و همیاری داوطلبانه ما هستند، فراهم سازیم. ما می توانیم با داوطلب بودن و ترویج فرهنگ کار داوطلبانه به ساختن جامعه تاب آور در برابر همه سختی ها و مشکلات کمک کنیم. این یک هدف جهانی است و ربطی به کشور خاصی هم ندارد، اما مطمئنا در شرایط امروز، جامعه ما به تلاش برای تحقق آن بیش از هر زمان دیگری احتیاج دارد. »١٣:٤٣ - چهارشنبه ١٤ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ١١٠٩٣٧    /    تعداد نمایش : ٤٦خروج