دوشنبه ٠٥ فروردين ١٣٩٨
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

سرپرست معاونت امور جوانان استان از افتتاحیه هفتمين دوره طرح دادرس در خبر داد

 

 

 

آئین افتتاحیه هفتمین دوره طرح ملی دادرس در شهرستان كلاله با حضور سرپرست  معاونت امور جوانان و مسئولین جمعیت هلال احمر و آموزش وپرورش شهرستان در مدرسه منتخب استاني(دبيرستان نمونه دولتي بنت الهدي صدر) كه حائز كسب رتبه برتر در ششمين دوره المپياد آماده كشوري شده بود، برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گلستان؛
آئین افتتاحیه هفتمین دوره طرح ملی دادرس در شهرستان كلاله با حضور سرپرست  معاونت امور جوانان و مسئولین جمعیت هلال احمر و آموزش وپرورش شهرستان در مدرسه منتخب استاني(دبيرستان نمونه دولتي بنت الهدي صدر) كهحائز كسب رتبه برتر در ششمين دوره المپياد آماده كشوري شده بود، برگزار گرديد.
معاون امور جوانان با حضور در این مراسم در جمع اعضای کانون دانش آموزی دخترانه بنت الهدي صدر  اعلام کرد که این طرح برای هفتمین سال متوالی در سراسر کشور کلید خورده است و هم اکنون در حال اجرا می باشد.
وی بیان داشت که هدف از برگزاری این طرح، تعلیم و تربیت دانش آموزان، بالا بردن سطح آمادگی آنها در مقابل حوادث مختلف ، آموزش وتقویت مهارت های خود امدادی و دگر امدادي آنان در مدارس می باشد.
طبسي افزود: “حادثه خبر نمیکند” شاید یک زلزله اتفاق بیافتد و ما در حین بروز زلزله در کلاس مدرسه حضور داشته باشیم. اهمیت اجرایی و عملیاتی شدن این طرح برای ما مشخص میکند تا در همچین مواقعی چه واکنشی را نشان بدهیم كه نه تنها خود دچار آسیب نشویم بلکه بتوانیم ازآسیب های احتمالي به همنوعمان بكاهيم.
وي در ادامه افزود: طبق تعریف جدید سازمان يونسكو، سوادعلاوه بر خواندن، نوشتن و یادگیری زبان انگلیسی،مستلزم كسب یک مهارت و به کارگیری آن در زندگی خویش اعلام کرد و این می طلبد که دانش آموزان علاوه بر دروس خود، یادگیری مهارتهای امدادی را یک ضرورت بر خود دانسته تا در کاهش آسیب و خسارت های جانی در هنگام بروز حوادث گامی موثر برداشته شود.
رئيس آموزش و پرورش شهرستان كلاله ضمن قدردانی از زحمات جمعیت هلال احمر بر ضرورت اجرای این طرح در مدارس تأکید کرد و گفت: یکی از بحث هایی که همواره باید به آن توجه نمود طرح دادرس می باشد و دانش آموزان علاوه بر یادگیری این مهارت، باید در بحث امورات فرهنگی در بین همسالان و دیگر دانش آموزان اقدام کنند.
در پايان از مسئولين آموزش و پرورش شهرستان ،مدير و معاونين مدرسه و مربيان طرح دادرس و اعضاي تيم دادرس سال گذشته كه موفق به كسب رتبه سوم كشوري در المپياد آماده ،گشته بودند، تقدير شد.


 


٠٨:٢١ - دوشنبه ١٩ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ١١١٠٢٦    /    تعداد نمایش : ٤٦خروج