دوشنبه ٠٥ فروردين ١٣٩٨
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

مانور زلزله در خوابگاه های دانشجویی گلستان برگزار شد

 

 

 

به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو (16 آذر) مانور آمادگی در برابر زلزله در خوابگاه دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای شهرستان گرگان با حضور مسئولین جمعیت هلال احمر گلستان و دانشگاه فنی و حرفه ای مائده شهرستان گرگان برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان؛
به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو (16 آذر) و به منظور ارتقای سطح دانش و مهارت دانشجویان ساکن خوابگاه دانشجویی در برخورد اصولی و صحیح با حوادث، در 22 آذر ماه مانور آمادگی در برابر زلزله در خوابگاه دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای مائده شهرستان گرگان به همت معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر گلستان و کانون دانشجویی دانشگاه مائده گرگان با حضور اختری جانشین و مشاور اجرایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان، طبسی معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر گلستان، دکتر منصوری رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای مائده شهرستان گرگان، اسفندیاری رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گرگان و جمعی از مسئولین شهرستانی برگزار شد.
این مانور با اجرای راپل توسط تیم توانای خواهران، پناهگیری دانشجویان در داخل و محوطه بیرونی ساختمان خوابگاه، خروج ایمن دانشجویان، امداد رسانی به حادثه دیدگان احتمالی و انجام عملیات نجات، پیدا کردن مصدوم فرضی توسط سگ های زنده یاب واحد آنست، درمان سرپایی مصدومین، انتقال مصدومین، برپایی اسکان اضطراری برگزار شد. همچنین اطفاء حریق توسط آتش نشانی از آیتم های این مانور بود.
جانشین و مشاور اجرایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان ضمن تشکر از مجموعه عوامل در جمعیت هلال احمر و در دانشگاه فنی و حرفه ای مائده، مشارکت کننده در اجرای مانور، اظهار کرد: یکی از رسالت های ذاتی جمعیت هلال احمر برگزاری مانور های اجتماع محور برای آموزش عموم مردم جامعه است.
اختری افزود: با توجه به اینکه دانشگاه یک محیط آموزشی و فرهنگی است و آموزش های مختلف در آن به دانشجویان ارائه می شود؛ آموزش های امدادی به دانشجویان به عنوان قشر تأثیر گذار می تواند مسیر خوبی برای آگاهی  به افراد جامعه باشد.
وی ادامه داد: یکی از علل مهم آسیب دیدگی افراد در جریان زلزله ناشی از عدم آگاهی صحیح افراد در برخورد با زلزله است، بنابراین در آموزش های آمادگی پیش از اجرای مانور سعی شده نحوه صحیح پناهگیری و نحوه خروج ایمن به دانشجویان آموزش داده شود.

انتقال آموزش های امدادی به دانشجویان به نفع کل جامعه است

دکتر علیرضا منصوری رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای مائده ضمن ابراز خرسندی از فرصت به وجود آمده در همکاری دوجانبه، اعلام کرد: ضروری است همه ی افراد جامعه به کنترل رفتارهای خود در زمان حادثه بپردازند و این مهم جز با یادگیری صحیح نحوه برخورد در پیش از بروز حادثه محقق نمی شود.
منصوری اشاره کرد: با توجه به این که دانشجویانی از سراسر کشور در دانشگاه ها حضور دارند، آگاهی دهی در زمینه امدادونجات می تواند به انتقال آموزش ها به کل جامعه اثر بخش باشد.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای مائده گرگان در ادامه از این قشر آموزش پذیر و جوان خواست این آموزش ها را به خانواده، دوستان و اطرافیان و محله خود انتقال دهند.


١٧:٣٠ - پنج شنبه ٢٢ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ١١١١١١    /    تعداد نمایش : ٦٦خروج