سه شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

در چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي:

بيمارستان سريع الاستقرار تيم هاي RDH جمعيت هلال احمر در گلستان مستقر شد

 

 

مانور امداد و نجات با رويکرد زلزله و مانور RDH (بيمارستان سيّار سريع الاستقرار) در مانور منطقه اي شمال کشور تيم هاي بهداشت و درمان اضطراری با شرکت تيم هاي استان هاي گيلان، مازندران، سمنان و گلستان به ميزباني جمعيت هلال احمر گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر؛
مديرعامل جمعيت هلال احمر گلستان اظهار کرد: هدف از اجراي مانور زلزله و فعاليت تيم هاي RDH، تمرين و محک  زدن امکانات و بالا بردن توان نيروها در زمان بحران هاي احتمالي است.
دکتر محمد علي هروي افزود: در اين مانور که در روستاهاي بخش داشلي برون شهرستان گنبدکاووس برگزار شد؛ ابتدا مانور امداد و نجات با رويکرد زلزله به اجرا درآمد.
وي ادامه دارد: جستجو و نجات مصدومين، ارائه کمکهاي اوليه، انتقال مصدومين به سامانه RDH برپا شده در منطقه مانور از جمله بخش هاي مختلف مانور امداد و نجات با رويکرد در مانور منطقه اي در گلستان بوده است که اقداماتي از قبيل ترياژ، و اقدامات اوليه پزشکي با حضور پزشک عمومي، جراح، بيهوشي و تکنسين اتاق عمل(اعضاء تيم RDH) شد.
مديرعامل جمعيت هلال احمر گلستان تصريح کرد: هدف از اجراي مانور امداد و نجات در کنار مانور بهداشت و درمان، هماهنگي بيشتر در زمان مانور مي باشد تا در زمان بحران بهترين خدمات با بيشترين هماهنگي به حادثه ديدگان ارائه شود.
دکتر هروي خاطر نشان کرد: در ادامه اجراي مانور امدادونجات با رويکرد زلزله، تيم هاي بهداشت و درمان اضطراري، مانور را با انتقال مصدومين فرضي به بيمارستان سيار سريع الاستقرار و انجام اقدامات درماني ادامه دادند.
وي گفت: بيمارستان سريع الاستقرار مانور منطقه اي تيم هاي بهداشت و درمان اضطراري در گلستان، با بخش هايي اعم از ترياژ، CPR، پانسمان، اتاق عمل جراحي و تخت هاي بستري استقرار گرديد.
#خدمت_ادامه_دارد


١٢:٢٥ - دوشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ١١٢٢١٠    /    تعداد نمایش : ١٧خروج