دوشنبه ٠٥ فروردين ١٣٩٨
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

خبرگزاری ایرنا؛

هلال احمر گلستان با بیشترین توان خدمات نوروزی خود را ارایه می دهد

 

 

 مدیر عامل جمعیت هلال احمر گلستان با تاکید برای افزایش کمی و کیفی خدمات این نهاد گفت که در مدت زمان اجرای طرح نوروز 98 افزون بر 2 هزار و 250 نفر روز به مردم و مسافران خدمت متنوع ارائه می شود.

دکتر محمد علی هروی سه شنبه(14 اسفند) با حضور در ایرنا و طی نشستی با رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گلستان اظهار داشت: در طرح نوروزی 30 مرکز ثابت و 6 مرکز موقت و سیار با نیروهای کارآزموده و مجرب آماده ارائه خدمت هستند.
وی اضافه کرد: با توجه به افزایش تعداد روزهای تعطیلی نوروز 98 پیش بینی می شود مسافرت ها افزایش یابد به همین دلیل هلال احمر گلستان نیروهای خود را افزایش داد.
وی افزود: یکی از برنامه های اصلی و مهم هلال احمر گلستان طرح ملی ایمنی سلامت مسافران نوروزی است و به همین دلیل در ورودی شهرها یک چادر ارائه خدمت برپا خواهیم کرد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: هدف از اجرای این طرح کاهش و پیشگیری از سوانح رانندگی و به دنبال آن پایین آمدن خسارات مالی و تلفات انسانی است.
هروی افزود: همچنین نیروهای جوان جمعیت در چادرهای پیش بینی شده آماده معرفی هرچه بهتر جاذبه های گردشگری گلستان هستند چراکه راهنمایی صحیح علاقه و ماندگاری مسافر را افزایش می دهد.
وی تصریح کرد: در کنار خیمه های جوانان، هفت خیمه برپایی نماز نیز پیش بینی شده تا زمان توقف راننده برای عبادت اعضای خانواده و سایر سرنشینان بتوانند از فضای فراهم شده استفاده بهینه کنند.
وی با بیان اینکه اتاق سرگرمی و محیط مفرح و شاداب در هنگام استراحت برای مادر و کودک نیز پیش بینی شده است، اضافه کرد: هرچه سرنشینان و راننده استراحت و احساس امنیت بیشتری داشته باشند، میزان سوانح کاهش خواهد یافت.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: برگزاری مسابقه پیامک و برپایی ایستگاه نقاشی کودک از دیگر برنامه های پیش بینی شده است ضمن اینکه نکات ایمنی به کودکان آموزش داده می شود تا در هنگام رانندگی والدین همانند همیار مهربان پلیس عمل کنند.
هروی افزود: هر چند این آموزش ها مقطعی است و نیاز به برنامه ریزی بلند مدت دارد اما در بهبود رفتارهای ترافیکی تاثیرگذار خواهد بود.
وی یادآور شد: برای اجرای این طرح 31 پایگاه ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در گلستان پیش بینی کرده ایم که 18 پایگاه ثابت و 13 مورد سیار هستند.
جمعیت هلال احمر استان گلستان بیش از یک هزار و 400 نیروی فعال در بخش های مختلف دارد.
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا گلستان
کد خبر: 3014/2729
لینک خبر: yon.ir/UTyip


١١:١٤ - چهارشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ١١٢٧١٨    /    تعداد نمایش : ٥٧خروج