جمعه ٢٧ مهر ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان خبر داد:

سرمایه‌گذاری در حوزه پیشگیری هزینه نیست بلکه سرمایه‌‌گذاری برای ایمنی جامعه‌ای است که هر لحظه قابلیت تبدیل شدن به یک «بم» دیگر را دارد.

هر ساله به مناسب سالروز فاجعه تلخ زلزله بم، برنامه‌هایی با هدف یادآوری این حادثه و تاکید بر برنامه‌ریزی برای آمادگی با این  پدیده طبیعی در کشور از جمله استان گلستان برگزار می‌شود و در تقویم ملی نیز این روز به عنوان روز ایمنی در برابر زلزله ثبت شده است.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان، 
علیرضا صیاد در حاشیه برگزاری مانور ایمنی در برابر زلزله در محل اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان اظهار کرد: آموزش‌ و فرهنگ‌سازی را می‌توان از ادارات دولتی شروع کرد و در کمترین زمان این بخش از جامعه در دسترس را، در برابر حوادث احتمالی به دانش و خودامدادی تجهیز کرد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر از آمادگی لازم برای آموزش امداد و نجات و کمک‌های اولیه به کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان برخوردار است. این آموزش‌ها در قالب دو ساعته بوده و رایگان می باشد و از برگزاری آن در هر دستگاه استانی استقبال می‌کنیم. 
صیاد اضافه کرد: باید پذیرفت هنوز آموزش توسط جامعه جدی گرفته نمی‌شود و برای نهادینه کردن این مولفه اصلی تاب‌آوری جامعه، باید همه ارکان اطلاع‌رسانی به ویژه رسانه‌های استان پیشقدم شوند.
وی ادامه داد: هزینه در حوزه پیشگیری که شامل آموزش و فرهنگ‌سازی است به هیچ‌وجه اتلاف اعتبار نیست، بلکه سرمایه‌‌گذاری برای ایمنی جامعه‌ای است که هر لحظه قابلیت تبدیل شدن به یک «بم» دیگر را دارد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان با اشاره به سالروز واقعه زلزله بم افزود: باید همیشه این واقعه تلخ را در گوشه ذهنمان قرار دهیم و هیچ گاه فراموش نکنیم که همچنان در مقابل این پدیده طبیعی آسیب‌پذیر هستیم.
صیاد تصریح کرد: آموزش و فرهنگ‌سازی باید از مدارس آغاز شود تا بتوان به این طریق آن را در جامعه نهادینه کرد.


١٣:٠٥ - سه شنبه ٥ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤١١٠    /    تعداد نمایش : ٢٤خروج