سه شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

44 مرکز جامع توانبخشی در کشور ایجاد می‌شود.

 

 

 

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در گلستان گفت : تا دهه فجر امسال تعداد مرکز جامع توانبخشی کشور از ۱۵۶ مرکز به ۲۰۰ مرکز افزایش خواهد یافت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان؛
حسن صفاریه معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر عصر امروز در افتتاح صندوق امانات تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر شهرستان گرگان اظهار داشت: به دنبال توسعه خدمات توانبخشی در کشور هستیم و به همین منظور تعداد مرکز جامع توانبخشی کشور از 156 مرکز به 200 مرکز تا پایان امسال افزایش خواهد یافت.
وی افزود: در 2 ماه آینده مرکز جامع توانبخشی گلستان با بخش‌هایی چون گفتار درمانی، کار درمانی، ساخت اندام مصنوعی، فیزیوتراپی و غیره افتتاح می‌شود.
معاون بهداشت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر بیان داشت: 10 درصد مردم دارای معلولیت هستند و از این میزان یک الی 2 درصد در زمینه‌های درمانی و توانبخشی نیازمند کمک و حمایت هستند تا بتوانند با استفاده از خدمات توانبخشی به زندگی خود ادامه دهند.
وی یادآور شد: تمام خدمات توانبخشی در مرکز جامع توانبخشی سراسر کشور با تعرفه دولتی و پوشش بیمه‌ای ارائه می‌شود و خدماتی چون پروتز با کیفیت بسیارعالی و قیمت نازل با توجه به اینکه پوشش بیمه‌ای ندارد، انجام خواهد شد.
صفاریه گفت: در حال حاضر 156 مرکز جامع توانبخشی در 31 استان کشور فعالیت دارند و بیشتر واحدهای ما در سراسر کشور دارای فیزیوتراپی هستند. بنا داریم با ایجاد مراکز جامع توانبخشی آنها را به بخش‌های دیگر چون کاردرمانی، گفتار درمانی، پروتز و غیره مجهز کنیم.
وی افزود: در سال‌های آینده کلینیک‌های تخصصی ویژه بیماران ام‌ اس و غیره در فاز توسعه ایجاد خواهد شد و این قول را می‌ دهیم که این کلینیک تخصصی به صورت پایلوت نخستین بار در گلستان ایجاد شود.
معاون بهداشت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر تاکید کرد: جمعیت هلال احمر یک سازمان مردم نهاد بوده و همواره از بدو تاسیس از توان مردمی برای رسیدن به اهداف خیرخوانه و بشردوستانه بهره برده است.
افتتاح بانک امانات تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر شهرستان گرگان با حضور دکتر صفاریه معاون بهداشت ،درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر ، دکتر سودی مشاور رئیس جمعیت هلال احمر ، دکتر هروی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان ، ابوالقاسم صفوی فرماندار شهرستان گرگان و جمعی از خیرین و مسئولین شهرستان گرگان برگزار شد. این بانک امانت توسط خیر گنبدی جناب آقای شهرکی اهدا شده است.
١٩:٠٥ - چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١١٠٠٧٤    /    تعداد نمایش : ٧٤خروج